جستجو در اخبار

معظمی خبر داد:

ستاد تنظیم بازار در حال بررسی قیمت خودرو

شنبه | ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۱۰:۴۵ | کد خبر: CP- ۸۳۳۱ | سرویس: قیمت خودرو
کارپرس:
رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اشاره به موافقت شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا با افزایش قیمت خودرو گفت: اجازه داده شد قیمت‌گذاری خودرو براساس آنچه سازمان حمایت تعیین و ستاد تنظیم بازار آن را تصویب می‌کند، انجام شود.
به گزارش کارپرس، منصور معظمی افزود: به‌دلیل تغییرات در نرخ ارز، هزینه تولید خودروسازان، بسیار افزایش پیدا کرده است و خودروسازان درخواست جدی برای اصلاح قیمت‌ها دارند.

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: خودروسازان قراردادهایی با قطعه‌سازان دارند که براساس قیمت‌های قبلی ارز است و امروز با افزایش ۳ برابری نرخ ارز در سامانه نیما، اگر قیمت قطعه‌سازان اصلاح نشود، بسیاری از آنها دچار گرفتاری جدی می‌شوند. وی افزود: ما پیشنهاد تعیین قیمت تمام شده را به رئیس جمهوری دادیم و در شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا مطرح و اجازه داده شد قیمت‌گذاری براساس آنچه سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان تعیین و ستاد تنظیم بازار آن را تصویب می‌کند، انجام شود.

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران تاکید کرد: با این حال خودرو‌سازان نمی‌توانند و حق ندارند که قیمت‌های خود را خودسرانه افزایش دهند.

وی گفت: وزارت صنعت متعهد شده از نظر میزان تولید، نیاز داخل را تامین کند و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد به‌طور قطع این نیاز را تا پایان سال می‌توانیم تامین کنیم. رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان پیشنهاد خود را برای اصلاح قیمت خودروها داده و منتظر تصمیم‌گیری ستاد تنظیم بازار هستیم.

وی افزود: زمان اعلام اصلاح قیمت‌ها بستگی به ستاد تنظیم بازار دارد که بعد از اعلام می‌تواند اجرایی شود و تا قبل از آن زمان، خودروسازان باید براساس قیمت‌های قبلی عمل کنند، هرچند البته قیمت‌های فعلی به‌طور یقین خودروسازان را دچار مشکل جدی می‌کند.

معظمی گفت: قانون این اختیار (قیمت‌گذاری) را به سازمان حمایت داده و این سازمان نیز جلسات متعددی را با خودروسازان داشته است و پیشنهادی را مطرح کرده‌اند تا مراجع ذی‌ربط آن را تصویب و ابلاغ کنند.منبع: روزنامه دنیای اقتصاد

با عضویت در کانال های کارپرس در شبکه های اجتماعی، ویژه های خودرویی جهان را روی موبایل خود دریافت کنید.

 عضویت در کانال: تلگرام - اینستاگرام

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 5 حرف باشد
نظرات ارسالی پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید
شما اکنون از مطلب: "

ستاد تنظیم بازار در حال بررسی قیمت خودرو

" بازدید می کنید
----------------
تمامی حقوق برای " کارپرس" محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

عکس

کیا کادنزا مدل 2017 را ببینید
کیا کادنزا مدل 2017 را ببینید