جستجو در اخبار

یک استاد دانشگاه:

سیاست‌ های اشتباه واردات غیرقانونی خودرو را رقم زد

یکشنبه | ۱۳۹۷/۰۵/۱۴ - ۰۷:۴۱ | کد خبر: CP- ۷۴۰۸ | سرویس: واردات
کارپرس:
عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: ریشه تخلفاتی همچون ثبت سفارش و واردات غیرقانونی خودرو به سیاست‌گذاری‌های غلط در این حوزه باز می‌گردد.
به گزارش کارپرس، شهرام آزادی اظهار کرد: شرکتهای واردکننده خودرویی که مرتکب تخلف در ثبت سفارش و واردات خودرو شده‌اند باید نسبت به کار خود پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه با این حال باید به ریشه‌های این موضوع نیز پرداخت، خاطرنشان کرد: وقتی به یکباره واردات خودرو را متوقف می‌کنیم زمینه برای تخلفاتی همچون ثبت سفارش و واردات غیرقانونی خودرو فراهم می‌شود.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: اگر سال گذشته وزارت صنعت به هر دلیلی می‌خواست واردات خودرو را محدود کند، راهش توقف یکباره و چند ماهه واردات نبود بلکه باید به جای ممنوعیت، محدودیت‌هایی در این حوزه وضع می‌شد.

وی افزود: اما وقتی به یکباره و بدون هیچ هشداری واردات را متوقف می‌کنیم راه برای تخلفاتی همچون اعمال نفوذ و ثبت سفارش و واردات غیرقانونی خودرو باز می‌شود.

آزادی با بیان اینکه البته این سخنان به معنای نادیده گرفتن نقش شرکتهای متخلف در این حوزه نیست، تصریح کرد: ثبت سفارش و واردات غیرقانونی خودرو موضوع قابل اغماض و چشم‌پوشی نیست و باید با عاملان آن به شدت برخورد شود.

اخیرا وزیر صنعت، معدن و تجارت لیست شرکتهای دخیل در پرونده ثبت سفارش و واردات غیرقانونی خودرو را منتشر کرد.

در این لیست نام چند شرکت نمایندگی رسمی واردکننده خودرو شامل پرشیا خودرو، آسان موتور و ایرتویا به چشم می‌خورد. باقی شرکتهای حاضر در این لیست نیز واردکنندگان غیررسمی و غیرنمایندگی خودرو هستند.


منبع: ایسنا

با عضویت در کانال های کارپرس در شبکه های اجتماعی، ویژه های خودرویی جهان را روی موبایل خود دریافت کنید.

 عضویت در کانال: تلگرام - اینستاگرام

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 5 حرف باشد
نظرات ارسالی پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید
شما اکنون از مطلب: "

سیاست‌ های اشتباه واردات غیرقانونی خودرو را رقم زد

" بازدید می کنید
----------------
تمامی حقوق برای " کارپرس" محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است