جستجو در اخبار

بخاطر نقص فنی صورت گرفت:

کارپرس
مزدا حدود ۱۹۰ هزار خودروی مزدا ۳ را در آمریکا به خاطر نقص فنی در برف پاک کن‌های شیشه جلو فراخواند.


کارپرس
بنابر گزارش سازمان ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا، خودروهای «گرند‌ویتارا» مدل ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۳ و «کیزاشی» مدل ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳دارای حسگر صندلی سمت سرنشین هستند که ممکن است به‌صورت صحیح حضور یک فرد بالغ یا کودک در صندلی را تشخیص ندهد.


کارپرس
شرکت هیوندای در بیانیه‌ای اعلام کرده است که بنا دارد تا فراخوان ایمنی را برای ۲۰ هزار دستگاه از خودروهای ولستر خود اعلام کند.


کارپرس
آسوشیتد‌پرس گزارش کرده است که شرکت آئودی نزدیک به ۷۵ هزار دستگاه از محصولاتش را در آمریکا بنابر دلیل امکان بروز آتش‌سوزی فراخوان داده است.


کارپرس
دو شرکت کره‌ای کیا و هیوندای قرار است بیش از ۵۰۰ هزار دستگاه از محصولات خود را در بازار آمریکا فراخوان دهند.


کارپرس
دو سال پیش شرکت نیسان‌موتور برخی از مدل‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ آلتیما را به‌دلیل احتمال باز شدن درب‌های عقب در حال حرکت خودرو بدون هشدار فراخوان داد.


کارپرس
شرکت خودروسازی نیسان اعلام کرده است که ۸۶ هزار و ۲۰۰ دستگاه از خودروهای «مورانو» مدل سال ۲۰۰۹ را در ایالات‌متحده فراخوان می‌دهد. این فراخوان پس از آن اعلام شد که طی ماه‌های گذشته چندین سانحه به‌دلیل افزایش مسافت توقف کامل این خودرو رخ داده است.


کارپرس
شرکت هوندا وادار به فراخوان ۴۳۷ هزار دستگاه از پیکاپ‌های «ریجلاین» و سواری‌های «آکورد» و «تی‌ال‌ایکس» در آمریکا به‌دلیل ریسک آتش‌سوزی شده است.

به دلیل نقص فنی؛

کارپرس
فیات کرایسلر بیش از ۱۸۲ هزار وانت پیکاپ رم را از سراسر جهان برای تعمیر یک مشکل الکتریکی که می تواند فرمان را از مدار خارج کند فراخواند .


کارپرس
لینکلن ناتیلوس از تابستان سال میلادی گذشته وارد بازار شده اما در این فاصله‌ زمانی مشمول چند فراخوان از سوی شرکت خودروسازی فورد شده است.


کارپرس
شرکت خودروسازی کیا بنا دارد تا ده‌ها هزار از خودروها و شاسی‌بلند‌های خود را در آمریکا فراخوان دهد. براساس اعلام این شرکت این فراخوان مربوط به نقص فنی احتمالی در پمپ‌بنزین خودروها خواهد بود که ممکن است به بروز آتش‌سوزی منجر شده و ریسک‌ ایمنی را برای سرنشینان آنها درپی داشته باشد.

یک نماینده مجلس:

کارپرس
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه نوسانات نرخ ارز یکی از عمده دلایل گرانی خودرو در بازار است، گفت: با توجه به اینکه بهانه قطعه سازان افزایش نرخ ارز بوده اکنون باید شاهد کاهش قیمت ها باشیم.

باز هم کیسه های هوای تاکاتا!

کارپرس
فورد ۹۵۳ هزار دستگاه خودروی دیگر خود را که به کیسه‌های هوای معیوب تاکاتا مجهز هستند فراخوان خواهد داد.


کارپرس
تنها چند روز پیش بود که شرکت پورشه فراخوانی را برای محصولات پانامرا هیبرید خود صادر کرده بود و حالا فراخوانی جدید 75 هزار خودروی دیگر این کمپانی را در بر گرفته است.

تویوتا به‌دلیل نقص گیربکس؛

کارپرس
شرکت خودروسازی تویوتا فراخوانی را برای بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودروی کرولا هاچ‌بک خود در استرالیا صادر کرده است.

بدلیل ضعف کیسه هوا؛

کارپرس
شرکت خودروسازی تویوتا‌موتور طی دو مرحله ۱۴۳ هزار خودروی شاسی‌بلند تاکوما، تویوتا لندکروز و لکسوس ال ‌ایکس ۵۷۰ را فراخوان داده ‌است.