جستجو در اخبار

جهت بررسی‌های ایمنی؛

کارپرس
در روزهای اخیر هزاران دستگاه خودرو به کمپین فراخوان در امارات برای بررسی‌های ایمنی افزوده شده‌اند. در آخرین دور این کمپین حدود ۴ هزار و ۹۰۰ دستگاه از خودروهای مختلف اسپرت و پیکاپ برای بررسی‌های ایمنی فراخوانده شده‌اند.

به خاطر نقص در نرم‌افزار کیسه هوا؛

کارپرس
تویوتا سه مدل متفاوت را به عنوان بخشی از جدیدترین کمپین فراخوان خود، فراخوان کرده است.

به‌خاطر نقص در سیستم هیبریدی؛

کارپرس
شرکت خودروسازی تویوتا قرار است ۲ میلیون و ۴۳۰ هزار دستگاه از محصولات هیبریدی بنزینی خود را در ژاپن و کشورهای دیگر فراخوان دهد.

بخاطر ضعف در مبدل‌های کاتالیستی؛

کارپرس
شرکت خودروسازی آلفا‌رومئو اعلام کرده است که بنا دارد ۳۴ هزار و ۳۵۹ دستگاه از خودروهای مدل جولیا ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ و همچنین شاسی‌بلند‌های استلویو را به دلیل احتمال گرمایش بیش از حد مبدل‌های کاتالیستی آنها، فراخوان دهد. این نقص فنی حتی ممکن است در مواردی به آتش‌سوزی در این خودروها منجر شود.

نقص در سیستم تعلیق؛

کارپرس
شرکت آمریکایی جنرال‌موتورز در چین بالغ بر ۳.۳ میلیون دستگاه خودروی بیوک، شورولت و کادیلاک را به دلیل نقص فنی در سیستم تعلیق فراخوان داد.


کارپرس
شرکت ژاپنی هوندا برای جمع‌آوری ده‌ها هزار دستگاه خودروی این شرکت از بازار فراخوان داد.

بدلیل احتمال احتراق صورت گرفت؛

کارپرس
شرکت خودروسازی نیسان ژاپن بالغ بر ۲۱۵ هزار دستگاه خودرو را در ایالات متحده آمریکا تحت تاثیر نقص فنی و احتمال احتراق خودرو فراخوان داده است.


کارپرس
شرکت خودروسازی بی‌ام‌و اعلام کرد که قرار است از نوامبر بیش از ۱۳۹ هزار خودروی سری ۳ را که در چین تولید شده‌اند فراخوان دهد. این فراخوان بنا بر دلیل وجود نقص فنی در سیستم تهویه هوای خودروها انجام می‌شود.

به دلیل بازشدن ناگهانی درب!

کارپرس
بنابر اعلام شرکت خودروسازی فورد‌موتور به نظر می‌رسد در‌های چند مدل از خودروهای این شرکت در حین حرکت ناگهان باز می‌شود و خطر مرگ جان سرنشینان را تهدید می‌کند.


کارپرس
در پی فشار نهاد‌های قانونی آمریکا شرکت خودرو‌سازی فورد حدود ۲ میلیون دستگاه از خودروهای پیکاپ اف-۱۵۰ را فراخوان داد.


کارپرس
شرکت خودروسازی نیسان بیش از ۱۶۶ هزار دستگاه خودروی فروخته شده در آمریکای شمالی را به علت نقص فنی در تغییر وضعیت سوئیچ و استارت فراخوان داد.

به علت نقص در سیستم ترمز؛

کارپرس
شرکت خودروسازی فیات‌کرایسلر بیش از ۱۵۴ هزار دستگاه خودروی جیپ و دوج خود را فراخوان می‌کند. علت این فراخوان مشکلی است که در سیستم ترمز این خودروها مشاهده شده است.

فورد هم فراخوان داد:

کارپرس
شرکت خودروسازی فورد سیم‌های شارژر خودروهای هیبرید و برقی خود را فراخوان داده است. علت این فراخوان احتمال داغ شدن این سیم‌ها و آتش گرفتن آنها در هنگام اتصال به پریزهای خانگی عنوان شده است. براساس این فراخوان، بالغ بر ۵۰ هزار سیم شارژر خودروی هیبریدی و برقی شرکت خودروسازی فورد فراخوان شده‌اند.

به دلیل ضعف لامپ؛

کارپرس
شرکت خودروسازی فولکس‌واگن تعداد ۴۵ هزار خودرو تیگوان ۲۰۱۸ خود را به‌دلیل وجود نقص فنی در لامپ‌های ال‌ای‌دی آنها فراخوان داد.


کارپرس
شرکت خودروسازی سوبارو به دلیل وجود جوشکاری نامناسب در ستونB تعداد 293 دستگاه از خودروهای خود را فراخوان داد. این خودروساز ژاپنی اعلام کرده است که در صورت وجود این نقص در بدنه خودروهای خود به مالکان آنها خودروی اسند مدل ۲۰۱۹ را تحویل می‌دهد.


کارپرس
شرکت هونداموتور قرار است بیش از ۶۹ هزار دستگاه دیگر از خودرو‌های شاسی‌‌بلند اسپرت خود را بنابر دلیل نقص فنی در موتور خنک‌کننده فراخوان دهد.