جستجو در اخبار

توسط فورد و اینتل:

ورود فناوري تشخيص چهره به خودروها

جمعه | ۱۳۹۳/۰۴/۱۳ - ۱۴:۲۶ | کد خبر: CP- ۷۴ | سرویس: تکنولوژی های جدید
کارپرس:
شرکت خودروسازي فورد قصد دارد با همکاري شرکت اينتل نرم‌افزارهاي تشخيص چهره را وارد خودروهاي خود کند و از اين طريق زمينه شخصي‌تر کردن تعامل افراد با خودروها را فراهم کند.

به گزارش کار پرس به نقل از موج،  شرکت فورد اعلام کرده است قصد دارد به کمک شرکت اينتل فناوري‌هايي مثل تشخيص چهره و تشخيص حرکات بدن را وارد دنياي خودروها کند.

اين دو شرکت قصد دارند در يک طرح پژوهشي که «تصويربرداري همراه داخلي» (Project Mobii) نام دارد از ابزارها و نرم‌افزارهايي مثل دوربين داخلي، تشخيص چهره و تحليل‌گرهاي داده در خودروها استفاده کنند.

اين طرح در حال حاضر در مرحله آزمايشي است، اما؛ پژوهشگران دو شرکت مي‌کوشند تجربه افراد از رابط کاربري اين فناوري‌ها در داخل خوروها را بي‌واسطه‌تر و تعاملي‌تر کنند.

بر اساس اين گزارش، يکي از کاربردهاي اين فناوري‌ها تقويت تمهيدات امنيتي و کمک به احراز هويت رانندگان است. سازوکار اين فناوري‌ها بدين طريق است که وقتي راننده وارد خودرو مي‌شود دوربيني که رو به روي او نصب شده است از او عکس مي‌گيرد.

اگر نرم‌افزار تشخيص چهره بتواند راننده را شناسايي کند، داده‌هاي شخصي او مثل تماس‌ها و يا موسيقي‌هاي مورد علاقه‌اش با خودرو همگام مي‌شود. اگر اين نرم‌افزار قادر به شناسايي چهره راننده نباشد، تصوير او را براي مالک اوليه خودرو ارسال مي‌کند و مالک خودرو نيز از طريق گوشي هوشمند خود قادر خواهد بود دسترسي وي به خودرو را محدود کند و يا به او اجازه دهد از آن استفاده کند.

اين سيستم‌ها همچنين قادر خواهند بود حرکات و فرمان‌هاي صوتي افراد را شناسايي کنند. مثلاً رانندگان مي‌توانند با فرمان‌هاي صوتي نسبت به تنظيم دما، باز کردن پنجره آفتابي (سان روف) و کارهايي از اين دست اقدام کنند.

شرکت اينتل هم‌اکنون مردم‌شناسان و مهندسان خود را مأمور کرده است تا با براي طراحي يک نرم‌افزار تشخيص چهره ويژه و يک سيستم پردازشي ادراکي با شرکت فورد همکاري کنند.

با عضویت در کانال های کارپرس در شبکه های اجتماعی، ویژه های خودرویی جهان را روی موبایل خود دریافت کنید.

 عضویت در کانال: تلگرام - اینستاگرام

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 5 حرف باشد
نظرات ارسالی پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید
شما اکنون از مطلب: "

ورود فناوري تشخيص چهره به خودروها

" بازدید می کنید
----------------
تمامی حقوق برای " کارپرس" محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است