Yendif Video Share - Search
جستجو در اخبار

سرویس قیمت خودرو


عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مطرح کرد:

کارپرس
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: نقدینگی بالا و سرگردان در جامعه در کنار نگرانی از کاهش ارزش پول و به تبع آن ورود این نقدینگی به بازار خودرو، اصلی ترین دلیل گرانی خودرو است.

تا ابلاغ دستور جدید:

کارپرس
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: قیمت‌گذاری خودرو فعلا تا ابلاغ دستورالعمل جدید، توسط سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان انجام خواهد شد.

نیم نگاه؛

کارپرس
به طور کلی خودروهای هیبریدی که وارد بازار ایران شده‌اند شامل خودروهای تویوتا در مدل‌های "کمری" و "پریوس"، هیوندا در مدل "سوناتا"، لکسوس در مدل "NX۳۰۰" و میتسوبیشی در مدل "اوت‌لندر" هستند.

نجفی‌منش تاکید کرد:

کارپرس
یک عضو اتاق بازرگانی تهران تاکید کرد: آنچه که در طول روزهای گذشته برای قیمت‌ها در بازار خودرو اتفاق افتاده آغاز تخلیه حباب مصنوعی این بازار است و هنوز قیمت‌ها غیرواقعی است و باید کاهش یابد.

معاون وزیر صمت:

کارپرس
معاون امور صنایع وزارت صمت، جزئیات دستور کار این وزارتخانه برای حذف رانت از بازار خودرو و ساماندهی این بازار را تشریح کرد.


کارپرس
در ماه‌های گذشته با افزایش قیمت‌ انواع خودروها کسی تمایل به فروش خودرو نداشت اما امروز روند کاهشی قیمت‌ها عاملی شده تا فروشنده در بازار باشد اما خبری از مشتری نیست.

نجفی‌منش:

کارپرس
رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی گفت: با تکمیل و عرضه خودروهای ناقص موجود در دو کارخانه بزرگ خودروسازی قیمت‌های غیرواقعی فعلی در بازار خودرو شکسته خواهد شد.

معاون اول رئیس جمهور:

کارپرس
در جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور خطاب به وزیر صنعت عنوان کرد تا وضعیت قیمت خودرو در بازار ساماندهی شود.

ابزاری برای تنظیم مکانیسم عرضه و تقاضا:

کارپرس
کریمی سنجری، کارشناس صنعت خودرو معتقد است اخذ مالیات از خرید و فروش خودرو های صفر علاوه بر کمرنگ شدن نقش دلال ها زا بازار باعث تنظیم بازار عرضه و تقاضا نیز خواهد شد اما این به شرطی محقق می شود که خودرو سازان به تعهدات خود عمل کند.


کارپرس
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: دشواری واردات مواد اولیه و قطعات، مشکلات مربوط به انتقال پول و نقدینگی زیاد در دست مردم از جمله دلایل مهم افزایش قیمت خودرو هستند.

نجفی منش تاکید کرد:

کارپرس
رییس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با بیان اینکه قیمت فعلی خودرو ۲۰ تا ۳۰ درصد حباب دارد به مردم توصیه کرد فعلاً وارد این بازار نشوند چراکه جلساتی در وزارت صمت برگزار شده است که تولید را افزایش خواهد داد و به‌محض رونق تولید متضرر می‌شوند.

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو خبر داد:

کارپرس
رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو طی یک مصاحبه تلویزینی اعلام کرد قیمت خودرو های تولید داخل بین 5 تا 15 میلیون تومان کاهش داشته است.

وزیر صنعت:

کارپرس
رضا رحمانی، وزیر صنعت درباره علت کاهش قیمت خودرو در بازار در روز‌های اخیر، گفت: قیمت خودرو عمدتا تحت تاثیر مسائل روانی بازار است؛ در دوره‌ای به دلیل نوسانات ارز، قیمت سازی‌ها در فضای مجازی و... قیمت خودرو افزایش پیدا کرد. حدود ۵۰عهزار دستگاه خودرو‌های کف پارکینگ در روز‌های آینده به مشتریان تحویل داده می‌شود که اثر بسیار خوبی بر بازار دارد.

نیم نگاه؛

کارپرس
در آشفته بازار خودرو و در حالی که جریان تعیین قیمت و عرضه آن ظاهراً از سوی مسئولان مربوطه روی زمین مانده است؛ پافشارهایی برای ورود مجدد شورای رقابت به قیمت‌گذاری خودرو وجود دارد و بعید نیست بار دیگر این شورا که خود رایزنی‌هایی در این رابطه داشته بار دیگر مرجع قیمت‌گذاری خودرو در بازار انحصاری باشد.

رییس سازمان حمایت تاکید کرد:

کارپرس
رییس سازمان حمایت مصرف کننده و تولیدکننده درخصوص تغییر مرجع قیمت‌گذاری خودرو گفت: تا این لحظه مصوبه‌ای به سازمان حمایت ابلاغ نشده که قیمت‌گذاری خودرو به شورای رقابت برگشته است.

عضو شورای رقابت:

کارپرس
عضو شورای رقابت از پیگیری رئیس این شورا برای برطرف شدن ابهامات قیمت‌گذاری خودرو خبر داد و گفت: دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو متناسب با شرایط جدید تغییر خواهد کرد.