جستجو در اخبار

سرویس قیمت خودرو


یک نماینده مجلس خبر داد:

کارپرس
رییس کمیته تحقیق و تفحص اظهار داشت، افزایش قیمت کارخانه به 50 درصد زیر قیمت حاشیه بازار تنها به روند کنونی بازار استمرار می بخشد و کمکی برای حل مشکلات نمی‌کند.

نیم نگاه؛

کارپرس
یک کارشناس اقتصادی عنوان کرد که حباب بازار بزودی از بین خواهد رفت و شرایط کنونی قیمت خودرو تا شب عید ادامه خواهد داشت.


کارپرس
رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با بیان اینکه هیچ دلیل خاصی برای افزایش قیمت خودرو در روز‌های اخیر وجود ندارد، این افزایش را ناشی از حباب دانست.محمدرضا نجفی منش درباره افزایش قیمت خودرو در روز‌های اخیر گفت: شرایط امروز بازار خودرو هیچ تغییری نسبت به ماه‌های گذشته نداشته و این افزایش قیمت حبابی است که به زودی نیز از بین خواهد رفت.

سخنگوی سازمان تعزیرات:

کارپرس
پیش فروش خودرو سازان بجز افزایش پلکانی قیمت بازار آزاد اثر دیگری نداشته است!

طی یک ماه گذشته:

کارپرس
تقریبا عادی شده است که با نزدیک شدن به شب عید قیمت خودرو بالا می رود و بازار خرید و فروش داغتر از ماه های دیگر سال بشود، اما هنوز وارد ماه پایانی سال نشده ایم و قیمت خودروی پراید نسبت به ماه گذشته تغییر چشمگیری داشته است.

همراه با لیست؛

کارپرس
قیمت خودروی کوئیک در کارخانه 69 میلیون تومان است؛ این در حالیست که کوئیک اکنون در بازار آزاد با قیمت بیش از 73 میلیون تومان معامله می شود.

گزارش؛

کارپرس
مرسدس بنز sl‌ سال ٩٠ میلادی به تازگی‌ها در بازار ١,٥‌ میلیارد تومان قیمت خورده است. پیکان ‌سال ٤٦ این روزها در بازار چیزی حدود ٧٠ تا ٨٠‌میلیون تومان قیمت دارد. یک ژیان هم بسته به نوع و سالمی آن، ٢٠ تا ٦٠‌میلیون تومان و لندکروز مدل ٨٢ هم، ٨٥ تا ٢٠٠‌میلیون تومان هم قیمت گذاشته شده است.

همراه با لیست؛

کارپرس
قیمت دنا پلاس در کارخانه 89 میلیون تومان است که فاصله ای 33 میلیون تومانی با بازار آزاد دارد.


کارپرس
بررسی قیمتها در بازارخودرو نشان میدهد، امکان خرید حداقل ۱۰ خودروی تولید داخل با بودجه ۵۰ میلیون تومانی وجود دارد.

نیم نگاه؛

کارپرس
نگرانی نسبت به آغاز دور جدید تحریم ها در سال جاری شرایط ویژه ای را در اقتصاد رقم زد به گونه‌ای که آثار تحریم در اقتصاد کشور پیش خور شد و شاهد افزایش قیمت طلا و ارز بودیم که سایر بازارها از جمله بازار خودرو را تحت تاثیر خود قرار داد.

معاملات عجیب در بازار؛

کارپرس
بازار خرید و فروش خودروهای قدیمی حالا وارد فاز تازه‌ای شده است، خودروی ژیان این پر سر و صدای ۵۰ ساله حالا روی ۵۵ میلیون تومان را هم دیده است.

توسط عظیم خودرو؛

کارپرس
شرکت توسعه صنایع تولیدی عظیم خودرو از تعیین نهایی قیمت دو کراس اوور هن تنگ ایکس7 و ایکس5 خبر داد.

نیم نگاه؛

کارپرس
پس از گروه خودروسازی سایپا، ایران‌خودرو نیز قیمت جدید محصولات خود مطابق با فرمول حاشیه بازار (تعیین قیمت خودروها پنج درصد زیر نرخ بازار) را اعلام کرد تا فاصله قیمت کارخانه و بازار خودروهای داخلی پس از سال‌ها، کاهش یافته و به سمت صفر میل کند. با توجه به اجرای سیاست جدید دولت در قیمت‌گذاری، بازار خودروهای داخلی در مسیر تک‌نرخی شدن قرار گرفته و اگر خودروسازان بتوانند تیراژ را افزایش دهند، امکان کاهش قیمت وجود دارد.

نماینده مردم تهران بیان کرد:

کارپرس
مکانیزم قیمت گذاری خودروها نادرست است و در نهایت منجر به تعارض منافع و نارضایتی بیشتر مردم می‌شود.


کارپرس
اعلام قیمت‌های جدید محصولات پرتیراژ خودروسازان هم نتوانست طی هفته‌جاری بازار را از رکود و خاموشی نجات دهد. هر چند برخی از دست اندرکاران بازار تاکید می‌کردند که با تعیین تکلیف محصولات کمتر از ۴۵ میلیون تومان، بازار خودرو نیز تحرکی از خود نشان خواهد داد اما طی هفته جاری بازار خودرو بدون تاثیر پذیری از این اتفاق به روند ملال آور خود ادامه داد.

نیم نگاه؛

کارپرس
در حالیکه برخی از خریداران خودروهای داخلی به برخی شرایط تحویل خودرو از جمله افزایش قیمت‌های اخیر مقابل وزارت صنعت اعتراض داشتند، وزیر صمت اعلام کرد: خودروهایی که پیش از این با قیمت قطعی پیش‌فروش شده‌اند، مشمول افزایش قیمت‌های جدید نمی‌شوند.