جستجو در اخبار

سرویس قیمت خودرو


رئیس سازمان حمایت تاکید کرد:

کارپرس
با در نظر داشتن این موضوع که این سازمان تنها مرجع کارشناسی و تخصصی قیمت‌گذاری کالا و خدمات در کشور است کلیه مراجع قیمت‌گذاری قانونی در ارائه قیمت مکلف به اخذ نظر کارشناسی این سازمان خواهند بود.


کارپرس
پنج‌شنبه گذشته رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان در مصاحبه‌ای ابعاد تازه‌ای از قیمت‌گذاری خودرو توسط این سازمان را تشریح کرد.


کارپرس
قیمت برخی از محصولات تولید داخل و وارداتی در کارخانه و بازار آزاد.

وزیر صنعت:

کارپرس
وزیر صنعت با بیان این نکته که فعالیت خودروسازان همراه با ضرر و زیان بوده است تاکید کرد دست خودروسازان برای عرضه خودروهای غیرمشمول با قیمت ۵ درصد کمتر از بازار باز است.

وزیر صنعت خبر داد:

کارپرس
وزیر صنعت اظهارداشت: قیمت گذاری هدفمند خودرو 5 درصد زیرقیمت بازار تصمیمی بود که از سوی خودرو سازان اتخاذ شده و در صورت کاهش قیمت ها خودروساز نیز محصولاتش را 5 % زیر قیمت بازار عرضه خواهد کرد.


کارپرس
وزیر صنعت می گوید: اجرای برنامه های تدوین شده در صنعت خودرو و ایجاد روند صعودی در تولید محصولات داخلی و عرضه آن به بازار باعث کاهش قیمت خودرو خواهد شد.

وزیر صنعت:

کارپرس
وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: قیمت های اعلام شده خودرو غیر قانونی نبوده و جزو مصوبات خارج تصمیم شورای رقابت بوده است. اما در نهایت باید در این باره سازمان حمایت اعلام نظر کند.

نیم نگاه؛

کارپرس
این روزها صنعت خودروی کشور به حدی دچار آشفتگی شده که بیشتر متخصصان این حوزه، خبر از نفس‌های آخر این صنعت می‌دهند اما این اولین باری نیست که مشکلات این چنینی گریبان‌گیر خودروسازان شده است.

وزیر صنعت تصریح کرد:

کارپرس
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان در حال کارشناسی موضوع است، گفت: رئیس جمهور با افزایش قیمت خودرو مخالفتی نداشته است.


کارپرس
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: بنا بر اعلام مسوولان وزارت صنعت، رئیس‌جمهور با افزایش قیمت خودرو مخالف است. رمضانعلی سبحانی‌فر افزود: تولید خودرو طی سال‌جاری با توجه به نوسان نرخ ارز و تحریم‌ها، کاهش شدیدی پیدا کرد و عرضه پایین آمد و در نهایت به افزایش نجومی قیمت‌ها انجامید.

ملکی خواستار شد:

کارپرس
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است برای کاستن از التهابات بازار خودرو، قیمت‌گذاری خودروهای پرتیراژ باید توسط دولت انجام شود و قیمت‌گذاری سایر خودروها همچون گذشته در بازار آزاد انجام شود.

نظر کمیسیون صنایع:

کارپرس
سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: نظر این کمیسیون در مورد خودروهای با تیراژ بالا که به طور انحصاری تولید می شود، افزایش پلکانی قیمت است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

کارپرس
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: افزایش بسیار زیاد قیمت خودرو نیز باعث ایجاد شوک روانی به جامعه و اقتصاد می‌شود و از طرف دیگر تکانه‌های شدیدی در حوزه قیمت ایجاد می‌کند.


کارپرس
روز گذشته در فضای مجازی تصویری از یک بخشنامه به نمایندگی های سایپا منتشر شد که گویا قرار بود افزایش قیمت محصولات زامیاد فعلا اتفاق نیافتد و مشتریان بتوانند خودروهای خود را با قیمت قبل تحویل بگیرند. اما حال تصویری دیگر از اطلاعیه ای جدید منتشر شده که بخشنامه ی قبلی را جعلی خوانده و افزایش قیمت را اجرایی دانسته است.

کاکائی بیان کرد:

کارپرس
امیر حسین کاکائی عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت با اشاره به نیاز فوری صنعت خودرو به تغییر قیمت ها اظهار کرد، حذف شورای رقابت تصمیمی اشتباه بوده است.

نظر مدافعان:

کارپرس
وزیر صنعت، معدن و تجارت می گوید هنوز تصمیمی در باره قیمت خودرو نگرفته‌ایم؛ خودرو گران می شود؟ این سئوالی است که حالا مدتهاست مصرف کنندگان و تولیدکنندگان خودرو توامان می پرسند.