جستجو در اخبار

سرویس قیمت خودرو


در بازار رخ داد؛

کارپرس
قیمت اغلب خودروهای داخلی در بازار امروز تهران نسبت به اواخر هفته گذشته بین ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومان کاهش یافت.

29 مهر 97؛

کارپرس
بازار آزاد خودرو امروز نیز با کاهش نسبی قیمت در برخی محصولات مواجه بود.

معظمی خبر داد:

کارپرس
رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اشاره به موافقت شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا با افزایش قیمت خودرو گفت: اجازه داده شد قیمت‌گذاری خودرو براساس آنچه سازمان حمایت تعیین و ستاد تنظیم بازار آن را تصویب می‌کند، انجام شود.

نیم نگاه؛

کارپرس
نزدیک شدن بازار خودرو به نرخ تعادلی، خبر خوب برای کسانی است که چشم به بازاری دوخته اند که افسارگسیخته به سوی قیمت‌های نجومی می‌رفت و از جلوی چشم‌شان دور می‌شد.

ایدرو اطلاعیه داد:

کارپرس
سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در اطلاعیه‌ای ضمن تاکید بر اینکه خودروسازان حق افزایش خودسرانه قیمت ندارند، اعلام کرد: قیمت‌های بازار آزاد خودرو باید کاهش یابد.

26 مهرماه 96؛

کارپرس
در این هفته شاهد کاهش قیمت اندکی در بازار آزاد بودیم که نشان از آرام تر شدن جو روانی بر بازار خودرو بوده است

کاکایی تاکید کرد:

کارپرس
عضو هیات علمی گروه مهندسی خودرو در دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: رفع نوسان از بازار خودرو نیازمند تعیین تکلیف فوری قیمت‌گذاری و پرهیز از تصمیم‌گیری دیرهنگام است. امیرحسن کاکایی افزود: در روزهای اخیر شاهد نوسان قیمت خودروها در بازار هستیم که این مساله پیش از هر چیز به بلاتکلیفی در زمینه قیمت‌گذاری خودروها باز می‌گردد.

یک نماینده مجلس:

کارپرس
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است کاهش نرخ ارز، بازار دلالان صنعت خودرو و خرید و فروش را کساد می کند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو:

کارپرس
رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو گفت: تغییر نرخ ارز و عرضه اندک خودرو از سوی واسطه ها و دلالان دو دلیل اصلی نوسان قیمت در بازار خودرو است.

هفدهم مهرماه 97؛

کارپرس
نگاهی به قیمت روز برخی از خودروهای تولید داخل در بازار آزاد و کارخانه

رییس اتحادیه نمایشگاه داران:

کارپرس
رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو پیش بینی کرد تا چند روز آینده کاهش قیمت بیشتری را در بازار شاهد باشیم و این افت بویژه برای خودروهای وارداتی به دلیل نبود تقاضا، بیشتر خواهد بود.

ضمن تاکید بر لزوم افزایش کیفیت؛

کارپرس
وزیر کشور با اشاره به برخی پیشنهادات مدیران صنایع خودروسازی برای افزایش قیمت، گفت: قطعا جامعه کشش و توان افزایش قیمت خودرو را ندارد و باید مکانیزمی به کار رود که قیمت نهایی تولید خودرو کاهش یافته و به کیفیت آن افزوده شود.

نیم نگاه؛

کارپرس
با توجه به حرکت نزولی که نرخ ارز طی سه روز گذشته در پیش گرفته، انتظار می‌رود همانطور که بازار‌های موازی از جمله خودرو، مسکن، طلا و سکه از افزایش نرخ ارز چه به صورت منطقی و چه جو روانی متاثر شدند، اکنون نیز با کاهش نرخ واکنش مثبت نشان دهند.

نجفی منش خواستار شد:

کارپرس
رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور تعیین قیمت خودرو در حاشیه بازار، تسریع در ترخیص مواد اولیه و قطعات و به تعویق افتادن اجباری شدن استانداردهای ۸۵ گانه را به عنوان سه پیشنهاد برای رفع چالش های صنایع خودرو و قطعه سازی مطرح کرد.

نیم نگاه؛

کارپرس
نزدیک به دو هفته است که از جلسه شورای رقابت در ارتباط با بازنگری در قیمت محصولات تولید شده در خطوط تولید خودروسازان می‌گذرد، این در شرایطی است که خروجی آن جلسه تنها ارسال نامه‌ای به بانک مرکزی برای دریافت تورم نهاده‌های تولید و همچنین تورم بخشی خودرو برای تعیین قیمت‌های جدید بود.

با عدم تخصیص ارز 4200 تومانی؛

کارپرس
با توجه به افزایش نرخ ارز و تخصیص نیافتن ارز 4200 تومانی به خودرو و البته قطعات منفصله، خودروهایی که به صورت CKD وارد کشور می شود در انتظار تجربه قیمتی جدید هستند.