جستجو در اخبار

سرویس یاد داشت


یادداشت / بررسی

کارپرس
در کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت دستور العمل ضوابط واردات خودرو و نحوه ی همکاری با شرکت های خودروساز خارجی دچار تغییراتی شده و به زودی برای تصویب به هیات محترم وزیران ارائه خواهد شد.

یادداشت / نگاهی به تاریخ!

کارپرس
نگاهی به داستان خرید خودرو در ایران نشان می دهد این پدیده از مقوله‌ای به شدت سخت و دشوار برای مردم در گذشته، به ماجرایی بسیار سهل و آسان در این روزها تغییر مسیر داده است.

یادداشت / بررسی؛

کارپرس
خدمات پس از فروش در دنيا به‌عنوان يكي از مهم‌ترين اقدامات پوششي شركت‌هاي توليد و عرضه‌كننده خودرو براي حمايت از مشتري همواره مطرح بوده است. نحوه و كيفيت ارائه خدمات به چند دليل از جمله حصول اطمينان از رضايت مشتري نسبت به خريد خود، گرفتن بازخورد از مشتري براي ارتقاي سطح كيفي توليد يا عرضه خودرو و نهايتا ايجاد اطمينان از حمايت مشتري حتي در زمان بهره‌برداري از خودرو جهت وفادار کردن او و توسعه بازار از اين طريق بسيار اهميت دارد

یادداشت / بررسی؛

کارپرس
پس از دوازدهمین انتخابات رياست‌جمهوري كشور، سران بسياري از كشورها به رسم مالوف و ديپلماتيك در پيام‌هايي به منتخب ملت دكتر حسن روحاني رئيس‌جمهور تبريك گفتند. اما در اين ميان پيام رئيس‌جمهور فرانسه و درخواست تقويت روابط اقتصادي، علمي و فرهنگي با كشورمان از چند بُعد در بازار سرمايه حائز اهميت است.


کارپرس
دستیابی اهداف ترسیم شده صنعت خودروسازی در افق 1404 فقط و فقط با حرکت منطقی بر مدار یک بستر بین‎‌المللی دست یافتنی است.


کارپرس
اين روزها صنعت خودرو فارغ از حواشي انتخابات مسير خود را مي‌پيمايد. مسيري كه در فراز و نشيب تاريخ سياسي ايران دگرگوني‌هاي فراواني را تجربه كرده اما با هر مشقتي خود را به پيچ حساس توسعه رسانده است. به‌رغم آنكه در برهه‌هايي از زمان، مسير غلطي براي توسعه انتخاب شده اما خوشبختانه در 4 سال گذشته اگرچه با سرعت محدود اما همواره مسير درستي طي شده است.


کارپرس
رقابت‌های نفسگیر ریاست‌جمهوری فرانسه سرانجام به نتیجه رسید و در دور دوم انتخابات، امانوئل ماکرون، نامزد میانه‌رو و حامی اتحادیه اروپا در برابر مارین لوپن، نامزد پوپولیست راست‌افراطی به پیروزی رسید.

بررسی؛

کارپرس
صنعت خودروی ایران همیشه بین دو دیدگاه معلق بوده است و هنوز هم البته هست؛ تا زمانی که سیاستگذاران نتوانند گره این بلاتکلیفی را باز کنند نباید انتظار گشایش محسوس از این صنعت را داشت.

بررسی کارشناسی:

کارپرس
صادرات به‌عنوان يكي از مهم‌ترين عوامل توسعه‌يافتگي صنعت خودرو محسوب مي‌شود و اين در حالي است كه عده‌اي به اشتباه نرخ توليد خودرو و افزايش كمي آن را نشانه توسعه‌يافتگي مي‌دانند كه اگر چنين بود چين را بايد به‌عنوان توسعه يافته‌ترين كشور در زمينه توليد خودرو دانست؛ درحالي‌كه چنين نيست. به‌عبارت ساده‌تر صادرات يكي از شاخص‌هاي مهم در ميزان توسعه‌يافتگي صنعت خودرو يك كشور محسوب مي‌شود.


کارپرس
وقتی سخن از مزیت در واردات است دو دیدگاه مطرح می‌شود، در دیدگاه اول چه از نظر شکل و چه از نظر محتوا جمله جامع و مانع به نظر می‌آید. اما با کمی بررسی بیشتر و تعمیق در آن می‌توان پی برد که شاید این‌طور هم نباشد. 1- دیدگاه ارزش افزوده، یعنی واردات مواد اولیه و صدور خودروی ساخته شده 2- دیدگاه تجاری صرف، یعنی واردات خودروی کامل یا سی‌بی‌یو که برای تاجر سود خالص داشته باشد.


کارپرس
از زمانی که خودروساز تصمیم می‌گیرد که خودرویی جدید را در کلاس مشخصی تولید کند تا زمانی که آن خودرو در خیابان‌ها تردد نماید نباید بیش از 20 ماه طول بکشد.

جالب است بدانید؛

کارپرس
شرکت خودروسازی چری که به عنوان بزرگترین صادر کننده خودروی کشور چین شناخته می شود در تولید محصولات جدید و استراتژیک خود مانند تیگو5 و آریزو5 با قطعه سازان و تیمهای معتبر خدمات مهندسی همکاری گسترده ایی را آغاز کرد.