جستجو در اخبار

سرویس یاد داشت


بررسی؛

کارپرس
بدون شك اگر اوضاع و احوال اين مجموعه به مانند سال هاي نه چندان دور بود، فرانسوي ها هرگز حاضر نمي شدند 300 ميليون يورو پول نقد خود را هزينه كنند.


کارپرس
تحریم‌های غرب علیه ایران از سال 92 آغاز شده بود اما صنعت خودرو ایران از سال 91 وارد فشار تحریمی شده بود و این محدودیت‌ها به اندازه‌ای برای اقتصاد کشور مهم و حیاتی بود که شاید بتوان گفت در آن زمان بیشترین اقدامات انجام شده در زمینه دور زدن تحریم‌ها به این صنعت اختصاص یافت، چراکه صنعت خودرو نقش پیشرانی اقتصاد را بر عهده دارد و همواره تلاش‌ها بر این محور بود که این صنعت پایدار باقی بماند و به عنوان نماد توسعه اقتصادی شناخته شود.

یادداشت / بررسی

کارپرس
در کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت دستور العمل ضوابط واردات خودرو و نحوه ی همکاری با شرکت های خودروساز خارجی دچار تغییراتی شده و به زودی برای تصویب به هیات محترم وزیران ارائه خواهد شد.

یادداشت / نگاهی به تاریخ!

کارپرس
نگاهی به داستان خرید خودرو در ایران نشان می دهد این پدیده از مقوله‌ای به شدت سخت و دشوار برای مردم در گذشته، به ماجرایی بسیار سهل و آسان در این روزها تغییر مسیر داده است.

یادداشت / بررسی؛

کارپرس
خدمات پس از فروش در دنيا به‌عنوان يكي از مهم‌ترين اقدامات پوششي شركت‌هاي توليد و عرضه‌كننده خودرو براي حمايت از مشتري همواره مطرح بوده است. نحوه و كيفيت ارائه خدمات به چند دليل از جمله حصول اطمينان از رضايت مشتري نسبت به خريد خود، گرفتن بازخورد از مشتري براي ارتقاي سطح كيفي توليد يا عرضه خودرو و نهايتا ايجاد اطمينان از حمايت مشتري حتي در زمان بهره‌برداري از خودرو جهت وفادار کردن او و توسعه بازار از اين طريق بسيار اهميت دارد

یادداشت / بررسی؛

کارپرس
پس از دوازدهمین انتخابات رياست‌جمهوري كشور، سران بسياري از كشورها به رسم مالوف و ديپلماتيك در پيام‌هايي به منتخب ملت دكتر حسن روحاني رئيس‌جمهور تبريك گفتند. اما در اين ميان پيام رئيس‌جمهور فرانسه و درخواست تقويت روابط اقتصادي، علمي و فرهنگي با كشورمان از چند بُعد در بازار سرمايه حائز اهميت است.


کارپرس
دستیابی اهداف ترسیم شده صنعت خودروسازی در افق 1404 فقط و فقط با حرکت منطقی بر مدار یک بستر بین‎‌المللی دست یافتنی است.


کارپرس
اين روزها صنعت خودرو فارغ از حواشي انتخابات مسير خود را مي‌پيمايد. مسيري كه در فراز و نشيب تاريخ سياسي ايران دگرگوني‌هاي فراواني را تجربه كرده اما با هر مشقتي خود را به پيچ حساس توسعه رسانده است. به‌رغم آنكه در برهه‌هايي از زمان، مسير غلطي براي توسعه انتخاب شده اما خوشبختانه در 4 سال گذشته اگرچه با سرعت محدود اما همواره مسير درستي طي شده است.


کارپرس
رقابت‌های نفسگیر ریاست‌جمهوری فرانسه سرانجام به نتیجه رسید و در دور دوم انتخابات، امانوئل ماکرون، نامزد میانه‌رو و حامی اتحادیه اروپا در برابر مارین لوپن، نامزد پوپولیست راست‌افراطی به پیروزی رسید.

بررسی؛

کارپرس
صنعت خودروی ایران همیشه بین دو دیدگاه معلق بوده است و هنوز هم البته هست؛ تا زمانی که سیاستگذاران نتوانند گره این بلاتکلیفی را باز کنند نباید انتظار گشایش محسوس از این صنعت را داشت.

بررسی کارشناسی:

کارپرس
صادرات به‌عنوان يكي از مهم‌ترين عوامل توسعه‌يافتگي صنعت خودرو محسوب مي‌شود و اين در حالي است كه عده‌اي به اشتباه نرخ توليد خودرو و افزايش كمي آن را نشانه توسعه‌يافتگي مي‌دانند كه اگر چنين بود چين را بايد به‌عنوان توسعه يافته‌ترين كشور در زمينه توليد خودرو دانست؛ درحالي‌كه چنين نيست. به‌عبارت ساده‌تر صادرات يكي از شاخص‌هاي مهم در ميزان توسعه‌يافتگي صنعت خودرو يك كشور محسوب مي‌شود.


کارپرس
وقتی سخن از مزیت در واردات است دو دیدگاه مطرح می‌شود، در دیدگاه اول چه از نظر شکل و چه از نظر محتوا جمله جامع و مانع به نظر می‌آید. اما با کمی بررسی بیشتر و تعمیق در آن می‌توان پی برد که شاید این‌طور هم نباشد. 1- دیدگاه ارزش افزوده، یعنی واردات مواد اولیه و صدور خودروی ساخته شده 2- دیدگاه تجاری صرف، یعنی واردات خودروی کامل یا سی‌بی‌یو که برای تاجر سود خالص داشته باشد.
×
دریافت برنامه موبایل پایگاه خبری کارپرس

اکنون برنامه ی موبایلی "خودروخبر" آماده ی دریافت است!
اخبار و تازه های صنعت خودرو ایران و جهان بصورت رایگان روی موبایل شما خواهد بود
جهت دریافت نسخه ی اندروید بارکد را با موبایل خود اسکن
و یا روی یکی از لینکهای زیر کلیک کنید

اکنون برنامه ی موبایلی "خودروخبر" آماده ی دریافت است!
اخبار و تازه های صنعت خودرو ایران و جهان بصورت رایگان روی موبایل شما خواهد بود
جهت دریافت نسخه اندروید یکی از لینکهای زیر را انتخاب کنید: