جستجو در اخبار

سرویس دانستنی های صنعت خودرو


دنده عقب؛

کارپرس
بلیزر خودرویی بزرگ و قدرتمند بود که توسط جنرال موتورز طراحی و به بازار عرضه شد، جنرال موتورز در طول فعالیت خود از آغاز تا به امروز خودرو های مشهوری را به بازار ارائه کرده است که بلیزر نیز یکی از آن هاست.

دنده عقب؛

کارپرس
شرکت ایتالیایی آلفا رومئو در سال 1974 میلادی دست به تولید مدل 2300 زد تا بازار روزمره مشتریان خودرا داغ تر کند.

دنده عقب؛

کارپرس
سدانی لوکس بی نظیر از شرکت مرسدس که جزو افتخارات این برند محسوب می شود. خودرویی تشریفاتی و مختص به مقامات و ثروتمندان.

دنده عقب؛

کارپرس
یکی از کمیاب ترین خودرو های فراری مدل 275/GBT است که در سال های 1964-1968 تولید و به بازار عرضه شده است.

دنده عقب؛

کارپرس
مازاراتی 450s در مسابقات گرند پری برای اولین حضور رسمی خود در پیست مسابقه توانست رکوردی شگفت انگیز از خود بجای بگذارد و با سرعت و شتاب عجیبش باعث حیرت تماشاگران شود.

دنده عقب؛

کارپرس
این مدل از خودروی جگوار که در سال 1968 معرفی شد ویژگی هایی در خود جای داده بود که هر کسی نمی توانست از کنار این خودروی قدرتمند براحتی بگذرد و مجذوب آن نشود.

دنده عقب؛

کارپرس
این مدل از کامارو که در دهه هفتاد به بازار عرضه شد توانست بسیار سریع خود را به عنوان یک سوپر اسپرت بی نظیر در میان رانندگان عشق سرعت جای دهد.

دنده عقب؛

کارپرس
این ب ام و کوچک با کاربری شهری و البته پیست مسابقات توجه بسیاری را به خود جلب کرد به نحوی که در حال حاضر نیز مدل های ارتقاء یافته این خودرو در برخی از کلاس های مسابقات اتوموبیل رانی جولان می دهند.

دنده عقب؛

کارپرس
بیوک الکترا یکی از مدل های 8 سیلندری این کمپانی قدیمی است که طرفداران زیادی داشت، این خودروی لوکس در جاده های برون شهری بی رقیب و پر قدرت همانند یک کشتی بزرگ در دریایی آرام به نرمی حرکت می کرد.


کارپرس
نتایج مطالعات نشان می‌دهد که اتوبوس‌ها از ماشین‌های شخصی ایمن‌تر هستند. مسافرت با اتوبوس نه تنها برای محیط‌ زیست مفید بوده و از نظر اقتصادی هم موثر است، بلکه می‌تواند به کاهش تعداد حوادث مربوط به دوچرخه‌سواران و عابران پیاده هم کمک کند.

دنده عقب؛

کارپرس
مینی ماینر که به عنوان نمادی از بریتانیا در دهه 60 شناخته می شد، تقریبا در سراسر دنیا برای خرید این ماشین کوچک شهری متقاضی وجود داشت.

دنده عقب؛

کارپرس
این مدل از موستانگ آنقدر محبوب بود که سال ها پس از توقف تولید دوباره با تکنولوژی جدید و به روز تولید و به فروش رسید.

ویژه / آب در کوزه و ما...

کارپرس
خودرو سازان بزرگ دنیا برایشان فرقی نمی کند چه کسی طراحی خودرو های آن ها را برعهده بگیرد آنها به دنبال بهترین ها هستند و در این میان شنیدن نامهای ایرانی به عنوان طراح خودرو خیلی هم نباید عجیب باشد.

دنده عقب؛

کارپرس
باراکودا در طبقه ی خودرو های قوی هیکل بشمار می آید و در دوره خاصی این نوع خودرو ها تمام دنیا را فرا گرفته بود و طرفداران خود را داشتند، این خودروها غالبا دارای موتورهای بسیار قوی با مصرف سوخت بالا بودند.

جالب است بدانیم!

کارپرس
هنگ کنگ، شهری که یکی از بالا ترین نرخ های قیمت املاک در جهان را در اختیار دارد، رکورد اجاره گران قیمت ترین پارکینگ خودرو را در جهان به ثبت رساند.


کارپرس
تابه‌حال درباره خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست مطالب زیادی گفته شده است، اما چطور می‌توان خودرویی در این رده را تهیه کرد؟ برای این کار چه چیزهایی را باید درباره آن‌ها دانست؟