Yendif Video Share - Search
جستجو در اخبار

سرویس دانستنی های صنعت خودرو


نیم نگاه؛

کارپرس
سال‌های نه چندان دور مدل‌های مختلف از شرکت خودروسازی معظم پونتیاک وارد بازار مصرف جهان شدند که خیابان‌های شهرهای دنیا شاهد رخ نمایی آنها بودند.

تماشا کنید:

کارپرس
این موضوع در خودروهای بلند و اسپورت از اهمیت بیشتری برخوردار است. چرا که شاسی‌بلندها از یک سو به دلیل ماهیت اسپورت خود از راحتی کمتری برخوردار بوده و از سوی دیگر هر روزه محبوب‌تر می‌شود.

جالب است بدانید؛

کارپرس
با توجه به محبوبیت وسایل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست، در سال‌های اخیر خودروهای تمام برقی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی از استقبال بی‌نظیری از سوی مشتریان برخوردار شده‌اند.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
موتور سیکلت‌های کاربراتوری از جمله منابع اصلی آلودگی هوا در مناطق شهری هستند که ۹۰ درصد بیشتر از موتورهای انژکتوری آلودگی دارند حتی میزان آلودگی آن‌ها ۵ برابر یک خودرو با استاندارد یورو ۲ است.

جالب است بدانید؛

کارپرس
شاید به‌نظر برسد که خودرو های الکتریکی در دمای پایین خیلی خوب کار نکنند و شاید هنگام روشن شدن با مشکل مواجه شوند اما اینگونه نیست.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
باورش آسان نیست اما باید گفت امروزه فروش خودرو در اینترنت بیشتر از نمایشگاه های ماشین رواج پیدا کرده است. چیزی که سال‌ها پیش دور از ذهن بود.

جالب است بدانید:

کارپرس
در اصل بنتلی در حال بازیابی عنوان و اقتدار خود در بخش سریع‌ترین SUV ها در بازار جهانی است. سریع ترین خودروهای غیر شاسی جهان با سرعتی بیش از 402 کیلومتر در جهان حرکت می‌کنند.

هشدار!

کارپرس
در بسیاری از موارد راننده بدون در نظر گرفتن موارد ایمنی اقدام به کشیدن روکش صندلی برای خودروی خود می کند اما غافل از این که در هنگام تصادف و باز شدن ایربک های جانبی امکان بروز هر اتفاقی وجود دارد جز درست عمل کردن کیسه های هوای صندلی!

جالب است بدانیم؛

کارپرس
این روزها در هنگام خرید خودرو وجود آپشن های متعدد برای خریدار مهم بوده و در انتخاب خودرو اثرگذار است.

جالب است بدانید!

کارپرس
شاید باورتان نشود که خودروی شما چقدر می تواند آلوده باشد و باعث بیماری های مختلف شود و در این میان فرمان خودرو می تواند 4 برابر آلوده تر از توالت باشد!

بهتر است بدانیم؛

کارپرس
در بسیاری از موارد که خودرو در جاده های لغزنده حرکت می کند امکان هرز گردی لاستیک خودرو وجود دارد که سیستم انتقال قدرت هوشمند خودرو با تنظیم قدرت مناسب مانع از لیز خودرن خودرو می شود.

دنده عقب؛

کارپرس
MR2 یک کوپه اسپرت کوچک بود که طراحی آن در سال 1979 آغاز شد و در سال 1984 به عنوان نخستین خودروی موتور وسط ژاپنی به بازار معرفی شد.

نیم نگاه؛

کارپرس
در سال 2013 مینی نسل دهم خودروهای خود را ارائه کرد و نشان داد خودروهای کوچک نیز مانند بزرگانی چون مرسدس SL و تویوتا کرولا در تاریخ ماندگار خواهند بود.


کارپرس
در اصل می‌توان گفت 7.8 میلیون تویوتا در هر ماه در گوگل جست‌و جو می‌شود. این در حالیست که کلمه هوندا در ماه 7 میلیون بار و فورد 6.4 میلیون با در فضای گوگل جست‌وجو می‌شود.

دنده عقب:

کارپرس
جگوار XK 120 وقتی به سرعت 214 کیلومتر در ساعت رسید در همان زمان تولدش به افسانه تبدیل شد.

تماشا کنید:

کارپرس
اولین هایلوکس 4 چرخ از گیربکس لندکروز سری 40 استفاده کرد و اولین نمونه دیزلی این خط تولید در جهان محسوب شد.