Yendif Video Share - Search
جستجو در اخبار

نیم نگاه؛

شورای سیاست‌گذاری خودرو کجای ماجرای قیمت‌گذاری ایستاده است؟!

دوشنبه | ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۰۹:۲۱ | کد خبر: CP- ۹۳۲۶ | سرویس: قیمت خودرو
کارپرس:
شورای سیاست‌گذاری خودرو گویا بار دیگر به محاق رفته و مسوولان وزارت صنعت،معدن و تجارت ظاهرا نه علاقه‌ای به برگزاری جلسات این شورا دارند و نه وقت آن را.
به گزارش کارپرس، این شورا که توسط علی اکبرمحرابیان وزیر صنعت دولت نهم تشکیل شد پس از یک دوره توقف برگزاری، ازسوی محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت،معدن و تجارت دولت یازدهم احیا و تقریبا به‌صورت مرتب نیز برگزار می‌شد. در واقع ازآنجاکه شخص نعمت‌زاده اعتقاد ویژه‌ای به شورای سیاست‌گذاری خودرو داشت، معمولا اواخر هفته جلسات آن برگزار و اعضا به بررسی موضوعات روز و کلان خودروسازی کشور می‌پرداختند.
 
اهمیت این شورا به حدی بود که گاهی از دل آن مصوباتی مهم نیز بیرون می‌آمد و از جمله مهم‌ترین آنها، می‌توان به تصویب ارتقای استانداردهای خودرو اشاره کرد. این شورا همچنین دارای سخنگو بود معمولا اوایل هفته اهم مسائل بررسی شده در جلسات، به رسانه‌ها اعلام می‌شد. این در شرایطی است که جلسات شورای سیاست‌گذاری خودرو در اوایل آغاز به کار دولت دوازدهم و با حضور محمد شریعتمداری در راس وزارت صنعت،معدن و تجارت، کاهش یافت و مانند دوران قبلی برگزاری آن منظم نبود. در حال حاضر نیز که دو ماه و نیم از حضور رضا رحمانی در وزارت صمت می‌گذرد، هنوز جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو برگزار نشده و مشخص نیست وی اصلا اعتقادی به برگزاری جلسات این شورا دارد ؟
 
در شرایط فعلی که «قیمت‌گذاری» در راس اخبار صنعت خودرو قرار گرفته و دولت هنوز به نتیجه نهایی در این مورد نرسیده، برگزاری شورای سیاست‌گذاری خودرو می‌توانست و می‌تواند کمک حال وزارت صنعتی‌ها در این ماجرا باشد. در حال حاضر حدود سه ماه است که دولت درگیر قیمت‌گذاری جدید خودروها شده اما ظاهرا هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است؛ در این شرایط، احیای شورای سیاست‌گذاری خودرو شاید بتواند گره‌های کور این ماجرا را باز کند و مشتریان و خودروسازان را از سرگردانی برهاند.


 
منبع: روزنامه دنیای اقتصاد

با عضویت در کانال های کارپرس در شبکه های اجتماعی، ویژه های خودرویی جهان را روی موبایل خود دریافت کنید.

 عضویت در کانال: تلگرام - اینستاگرام

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 5 حرف باشد
نظرات ارسالی پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید
شما اکنون از مطلب: "

شورای سیاست‌گذاری خودرو کجای ماجرای قیمت‌گذاری ایستاده است؟!

" بازدید می کنید
----------------
تمامی حقوق برای " کارپرس" محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است