جستجو در اخبار

سرویس یاد داشتکارپرس
صنعت خودروی ایران به همه فراز و فرودهایی که در دو سال اخیر وجود داشته توانسته با سرمایه گذاری های جدید مشترک با خودروسازان معتبر جهانی با محوریت پلتفرمهای جدید، پیشرفت های محسوسی را در جهانی شدن داشته باشد.


کارپرس
اگر ۱۰۰۰خودروی هیبریدی را با ۱۰۰۰ عدد خودروی غیرهیبریدی مقایسه کنیم، آلایندگی CO۲ خودروهای هیبریدی به ازای طی کردن سالانه ۲۰۰۰۰ کیلومتر ۲۷۸۰ تن و برای خودروهای غیر از آن، 4340 تن است.


کارپرس
نرخ ارز, داستان اين روزهاي فضاي كسب و كار اقتصاد ايران است, با افزايش چند روزه نرخ دلار در اين روزها, عده‌اي به دنبال كشف مشابهت‌هاي اين دوره با اوايل دهه 90 بودند, در آن زمان قيمت دلار افسار گسيخته بالا مي‌رفت امري كه در نهايت به تورم 40 درصدي به عنوان بالاترين رقم تورمي اقتصاد ايران منجر شد, رئيس دولت وقت در گفتگوي ويژه تلويزيوني شركت كرد. از قضا در آن گفتگو صنعت خودروسازي مورد پرسش قرار گرفت و رئيس جمهور وقت واژه‌اي را بكار برد كه تا مدت‌ها بر سر زبان‌ها بود «پرايد كيلويي چند؟»


کارپرس
کمتر از یک ماه از آغاز سال ۲۰۱۸ می‌گذرد و در همین مدت کوتاه سرمایه‌گذاری‌های تازه خودروسازان خبرساز شده است. آنچه در زمینه فناوری‌های ارتباطی، سامانه‌های خودران و خودروهای برقی در نمایشگاه دیترویت در معرض دید عموم قرار گرفت نشان داد صنعت خودرو به مرحله جدیدی وارد شده است.


کارپرس
نمي‌دانم چرا بايد تيشه به ريشه خودمون بزنيم, و «شبهات» زيادي را تحت عنوان «شباهت» به خورد مردم دهيم! البته شايد افرادي با نياتي خاصي پشت اين قضيه باشد.


کارپرس
بنابر پژوهش‌های صورت گرفته تا سال ۲۰۳۰ تحولات عمیق و اساسی در صنعت خودروی جهانی صورت می‌گیرد؛ به‌طوری که بسیاری از خودروسازان بزرگ تصمیم دارند تا سال ۲۰۳۰ بخش عمده‌ای از تقاضای جهانی را از طریق خودروهای برقی پاسخ دهند.


کارپرس
خروج خودروهای مدل قدیمی که عمر تولید آنها به بیش از 20 سال می‌رسد و از زمانی که در ایران شروع به تولید شد پس از چند سال از رده تولید شرکت‌های مادر خارج شد با رعایت ملاحظات زیر و به دلایلی که متعاقب آن خواهد آمد امری اجتناب‌ناپذیر و غیر قابل انکار است.

یادداشت / نتایج نظر سنجی:

کارپرس
موسسه اعتبارسنجی مودیز که یکی از سه موسسه معتبر جهان در زمینه اعتبارسنجی است، در گزارش اخیر خود، چشم‌انداز منفی را برای صنعت خودرو ترسیم کرده است. کارشناسان این موسسه اعتقاد دارند آمار فروش خودرو به بالاترین حد خود رسیده و از این فراتر نخواهد رفت.


کارپرس
بیش از سی ماه طاقت فرسا با سرانجامی بسیار شیرین و لذت بخش در کنار شما گذشت.

یادداشت / حاشیه ی یک جابجایی مدیریتی؛

کارپرس
ماجرای تغییر در سکان مدیریتی گروه خودروسازی سایپا روز تعطیل کارکنان رسانه های تخصصی خودرویی و اقتصادی را حسابی پرکار کرده است، تغییری که محتمل بوده و می توان گفت خود سایپایی ها هم منتظر وقوع آن بوده اند.

یادداشت / بررسی کوتاه؛

کارپرس
یک کارشناس صنعت خودرو با بیان اینکه برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی باید ثبات رویه وجود داشته باشد، گفت: صنعت خودرو نیاز به شریکی خارجی دارد که سرمایه‌گذاری مستقیم، انتقال دانش و فناوری، اهتمام به داخلی سازی و صادارت ۳۰ درصدی محصولات تولیدی به بازارهای هدف را به‌درستی انجام دهد.


کارپرس
بازار خودروی کشور در ماه‌های اخیر یکی از پرچالش ترین دوره‌های خود را می‌گذراند. تلاش برای افزایش نقش‌آفرینی مدیریت دولتی در بازار در حالی تشدید شده است که کل سهم بازارهای خودروهای وارداتی که عمدتا از سوی بخش خصوصی مدیریت می‌شود معمولا به ندرت از ۵ درصد تعدادی کل بازار تجاوز کرده است.