جستجو در اخبار

سرویس یاد داشت


یادداشت / نتایج نظر سنجی:

کارپرس
موسسه اعتبارسنجی مودیز که یکی از سه موسسه معتبر جهان در زمینه اعتبارسنجی است، در گزارش اخیر خود، چشم‌انداز منفی را برای صنعت خودرو ترسیم کرده است. کارشناسان این موسسه اعتقاد دارند آمار فروش خودرو به بالاترین حد خود رسیده و از این فراتر نخواهد رفت.


کارپرس
بیش از سی ماه طاقت فرسا با سرانجامی بسیار شیرین و لذت بخش در کنار شما گذشت.

یادداشت / حاشیه ی یک جابجایی مدیریتی؛

کارپرس
ماجرای تغییر در سکان مدیریتی گروه خودروسازی سایپا روز تعطیل کارکنان رسانه های تخصصی خودرویی و اقتصادی را حسابی پرکار کرده است، تغییری که محتمل بوده و می توان گفت خود سایپایی ها هم منتظر وقوع آن بوده اند.

یادداشت / بررسی کوتاه؛

کارپرس
یک کارشناس صنعت خودرو با بیان اینکه برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی باید ثبات رویه وجود داشته باشد، گفت: صنعت خودرو نیاز به شریکی خارجی دارد که سرمایه‌گذاری مستقیم، انتقال دانش و فناوری، اهتمام به داخلی سازی و صادارت ۳۰ درصدی محصولات تولیدی به بازارهای هدف را به‌درستی انجام دهد.


کارپرس
بازار خودروی کشور در ماه‌های اخیر یکی از پرچالش ترین دوره‌های خود را می‌گذراند. تلاش برای افزایش نقش‌آفرینی مدیریت دولتی در بازار در حالی تشدید شده است که کل سهم بازارهای خودروهای وارداتی که عمدتا از سوی بخش خصوصی مدیریت می‌شود معمولا به ندرت از ۵ درصد تعدادی کل بازار تجاوز کرده است.


کارپرس
حدود چهار ماه است که وزرات صنعت، معدن و تجارت با بستن سایت ثبت‌سفارش بر روی واردکنندگان موجب آشفتگی بازار خودروهای وارداتی شده است. هرچند طی این مدت مدیران صنعتی و تجاری کشور صحبت‌های ضد و نقیض بسیاری را مطرح کردند، اما این مقامات بازگشایی دوباره این سیستم را منوط به تهیه دستورالعمل جدید ضوابط فنی واردات خودرو دانستند.


کارپرس
در حالی به‌دنبال بسته شدن سایت ثبت‌سفارش هر روز اخبار جدیدی درباره سیاست‌های واردات خودرو مطرح می‌شود که به‌نظر می‌رسد یک سیاست واحد به‌ منظور حل مشکل واردات خودرو وجود ندارد؛ چراکه مباحث متعددی از جمله تعیین سقف تعدادی، افزایش تعرفه و سهمیه‌بندی واردات مطرح شده که برخی از آنها قابلیت اجرایی را ندارند و همین موضوع موجب شده واردکنندگان در برزخ بلاتکلیفی قرار بگیرند.

بررسی؛

کارپرس
بدون شك اگر اوضاع و احوال اين مجموعه به مانند سال هاي نه چندان دور بود، فرانسوي ها هرگز حاضر نمي شدند 300 ميليون يورو پول نقد خود را هزينه كنند.


کارپرس
تحریم‌های غرب علیه ایران از سال 92 آغاز شده بود اما صنعت خودرو ایران از سال 91 وارد فشار تحریمی شده بود و این محدودیت‌ها به اندازه‌ای برای اقتصاد کشور مهم و حیاتی بود که شاید بتوان گفت در آن زمان بیشترین اقدامات انجام شده در زمینه دور زدن تحریم‌ها به این صنعت اختصاص یافت، چراکه صنعت خودرو نقش پیشرانی اقتصاد را بر عهده دارد و همواره تلاش‌ها بر این محور بود که این صنعت پایدار باقی بماند و به عنوان نماد توسعه اقتصادی شناخته شود.

یادداشت / بررسی

کارپرس
در کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت دستور العمل ضوابط واردات خودرو و نحوه ی همکاری با شرکت های خودروساز خارجی دچار تغییراتی شده و به زودی برای تصویب به هیات محترم وزیران ارائه خواهد شد.

یادداشت / نگاهی به تاریخ!

کارپرس
نگاهی به داستان خرید خودرو در ایران نشان می دهد این پدیده از مقوله‌ای به شدت سخت و دشوار برای مردم در گذشته، به ماجرایی بسیار سهل و آسان در این روزها تغییر مسیر داده است.

یادداشت / بررسی؛

کارپرس
خدمات پس از فروش در دنيا به‌عنوان يكي از مهم‌ترين اقدامات پوششي شركت‌هاي توليد و عرضه‌كننده خودرو براي حمايت از مشتري همواره مطرح بوده است. نحوه و كيفيت ارائه خدمات به چند دليل از جمله حصول اطمينان از رضايت مشتري نسبت به خريد خود، گرفتن بازخورد از مشتري براي ارتقاي سطح كيفي توليد يا عرضه خودرو و نهايتا ايجاد اطمينان از حمايت مشتري حتي در زمان بهره‌برداري از خودرو جهت وفادار کردن او و توسعه بازار از اين طريق بسيار اهميت دارد