Yendif Video Share - Search
جستجو در اخبار

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو خواستار شد:

سرعت عمل در تدوین دستوالعمل اجرایی ترخیص خودرو

سه شنبه | ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۰۷:۳۸ | کد خبر: CP- ۹۳۴۵ | سرویس: واردات
کارپرس:
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با استقبال از مصوبه اخیر دولت در صدور مجوز ترخیص خودروهای وارداتی متوقف شده در گمرک، از وزارت صنعت، معدن و تجارت خواست دستورالعمل اجرایی این کار را هرچه زودتر تدوین و اجرایی کند.
به گزارش کارپرس، مهدی دادفر اظهار کرد: اگرچه صدور مصوبه برای ترخیص خودروهای وارداتی متوقف شده در گمرک دیر صورت گرفت با این حال تاثیرات مثبت خود را خواهد داشت.

وی با بیان اینکه با اجرایی شدن این مصوبه شاهد ترخیص حدود ۱۴ هزار دستگاه خودروی متوقف شده در گمرک خواهیم بود، خاطرنشان کرد: ورود این تعداد خودرو به بازار کاهش حداقل ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت‌ها در بازار خودروهای وارداتی را به دنبال خواهد داشت.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ادامه داد: تمام خودروهایی که در حال حاضر در گمرک متوقف است پیش از این از سوی واردکنندگان به مصرف‌کنندگان پیش فروش شده و پس از ترخیص به خریداران تحویل داده خواهد شد.

وی افزود: بنابراین با اجرایی شدم مصوبه اخیر دولت تمام گمرکات کشور تخلیه و حدود ۹۵ درصد تعهدات واردکنندگان خودرو به مشتریان اجرایی خواهد شد.

دادفر با بیان اینکه در این مصوبه قید شده که وزارت صنعت، معدن و تجارت باید ظرف یک هفته دستورالعمل اجرایی لازم برای ترخیص خودروهای متوقف در گمرک را تدوین و اجرا کند، تصریح کرد: امیدواریم این وزارتخانه در موعد مقرر این اقدام را انجام دهد تا بیش از این شاهد بلاتکلیفی واردکنندگان و خریداران این خودروها نباشیم.

امروز اعلام شد که  هیئت وزیران به پیشنهاد مشترک  وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی و دادگستری و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی، شرایط ترخیص خودروهای وارداتی از گمرکات کشور را تصویب کرد.

طبق این مصوبه "ثبت سفارش برای واردات خودروهای سواری (بدون رعایت سال ساخت) که تا تاریخ ابلاغ این تصویب‌نامه دارای قبض انبار اماکن گمرکی، مناطق آزاد تجاری - صنعتی یا مناطق ویژه اقتصادی می‌باشند، به صورت بدون انتقال ارز و از محل ارز متقاضی با اظهار منشأ ارز به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بلامانع می‌باشد".منبع: ایسنا

با عضویت در کانال های کارپرس در شبکه های اجتماعی، ویژه های خودرویی جهان را روی موبایل خود دریافت کنید.

 عضویت در کانال: تلگرام - اینستاگرام

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 5 حرف باشد
نظرات ارسالی پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید
شما اکنون از مطلب: "

سرعت عمل در تدوین دستوالعمل اجرایی ترخیص خودرو

" بازدید می کنید
----------------
تمامی حقوق برای " کارپرس" محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است