Yendif Video Share - Search
جستجو در اخبار

سرویس واردات


یک کارشناس مطرح کرد:

کارپرس
در نشست "اقتصاد سیاسی صنعت خودروی ایران؛ چالش‌ها و راهکارها" مطرح شد که طرح واردات خودروهای دست دوم که اخیرا مطرح شده، در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نیز اجرا شده و تجربه‌ای شکست خورده است.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ایران مطرح کرد:

کارپرس
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ایران گفت: با گذشت نزدیک به یک ماه از فرصت مجدد دولت برای ترخیص ۱۳ هزار خودروی وارداتی در گمرک مانده، ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت مانعی جدید در این راه است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

کارپرس
وارد کردن خودرو با ارز منشا خارجی از راهکارهای کنترل بازار خودرو است.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو:

کارپرس
دبیر انجمن واردکنندگان گفت: تاکنون نزدیک به ۴۵۰۰ از تمامی برندها از گمرک ترخیص شده اما به دلیل مشکلات بحث گواهی اسقاط شماره‌گذاری نشده‌اند. در صورت حل این مشکل، تمامی خودروها تا هفته آینده شماره‌گذاری خواهند شد.

گمرک اعلام کرد:

کارپرس
مدیرکل مرکز مبارزه با جرائم سازمان یافته گمرک از ارجاع ۲۶۴ فقره ثبت سفارش جعلی خودروهای وارداتی سال گذشته به مرجع قضایی خبر داد.


کارپرس
بنا به آمار تجارت خارجی کشور، در فروردین ماه امسال بیش از ۲۹ میلیون دلار خودرو و قطعات به کشور وارد شد.

نیم نگاه؛

کارپرس
یک فعال صنعت خودرو در خصوص واردات خودرو های دست دوم اظهار کرد: این تصمیم شاید بتواند در کوتاه مدت به کاهش قیمت خودرو کمک کند اما ایران نباید به مقصد خودرو های قراضه اروپا تبدیل شود، همه خودرو های وارداتی به قطعات یدکی نیاز دارند و عمر مفید آنها قطعا زیاد نخواهد بود.

وزارت صنعت اعلام کرد:

کارپرس
مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه واردات خودروهای هیبریدی همچنان ممنوع است، گفت: متناسب با سیاست‌های تجاری کشور برنامه‌ریزی و عمل می‌کنیم

مجلس تصویب کرد:

کارپرس
نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای مقرر کردند که واردات خودروهای سواری تمام برقی و تمام هیبریدی تا زمان تولید آنها در داخل از پرداخت حقوق ورودی معاف باشند.

طبق مصوبه دولت؛

کارپرس
رئیس کل گمرک ایران در مورد خودروهای انباشته در گمرک گفت: براساس مصوبه هیأت وزیران، ۳ هزار و ۳۰۰ دستگاه از ۱۳ هزار دستگاه خودرو سواری وارداتی در صورتی که از شبکه بانکی تأمین ارز شوند، از گمرک ترخیص خواهند شد.

یک نماینده مجلس:

کارپرس
محمدحسین فرهنگی می گوید: واردات خودروهای دست دوم خارجی به کشور از نظر اقتصادی و اجتماعی دردی از بی‌خودرویی اقشار کم درآمد دوا نمی‌کند.


کارپرس
فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا از کشف یک دستگاه سواری لکسوس قاچاق به ارزش ۲۴ میلیارد ریال خبر داد.


کارپرس
هیات دولت در شرایطی شنبه گذشته مهلت دو ماهه‌ای برای ترخیص خودروهای دپو شده از گمرک در نظر گرفت که این مصوبه تنها مهلت ترخیص را افزایش داده و راهکاری مبنی‌بر تسریع خروج این خودروها از گمرک ارائه نکرده است.


کارپرس
شنبه گذشته هیات وزیران اصلاحیه تصویب‌نامه خود در ارتباط با واردات خودروهای دپوشده در گمرک را ابلاغ کرد. براساس این اصلاحیه مجوز ترخیص خودروهای مانده در گمرک برای دو ماه دیگر تمدید شد.

نیم نگاه؛

کارپرس
آن‌طور که روند قیمت‌ها در بازار خودرو نشان می‌دهد، خودروهای وارداتی به حدی افزایش قیمت داشته‌اند که قیمت‌هایی نزدیک به قیمت خانه پیدا کرده‌اند و اغلب با قیمت‌هایی میلیاردی در بازار به فروش می‌رسند. این در شرایطی است که عده‌ای از دلالان با ایجاد انتظار تورمی در این بازار، باعث شدند که قیمت‌ها روز به روز بالا رود.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو خبر داد:

کارپرس
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: اگر مصوبه دولت مجدداً تمدید شود تمامی خودروهای موجود در گمرکات تا ۲ ماه آینده ترخیص خواهند شد.