جستجو در اخبار

سرویس واردات


گزارش کوتاه؛

کارپرس
براساس آمار هشت ماهه واردات، بیشترین میزان خودروهای خارجی وارد شده به کشور در حجم موتور ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ سی‌سی قرار دارند.


کارپرس
گمرک جمهوری اسلامی ایران در واکنش به سخنان رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی، اعلام کرد: ادعای ورود 5362 دستگاه خودرو لوکس و 600 دستگاه دیگر، به صورت قاچاق کذب محض است.

بررسی؛

کارپرس
طولانی‌شدن روند بررسی طرح ساماندهی مدیریت واردات خودرو و توقف ثبت سفارش‌خودرو موجب کاهش عرضه و بزرگ‌ترشدن حباب قیمت‌ خودروهای وارداتی شده است.

یک کارشناس خودرو مطرح کرد:

کارپرس
افزایش تعرفه‌ها به نفع خودروسازان چینی و فرانسوی است/ تعرفه ۱۵۰درصدی، بازار را دچار اغتشاش می‌کند


کارپرس
با توافق وزرای اقتصاد، صنعت وکشاورزی و روسای بانک مرکزی و سازمان برنامه، تعرفه واردات خودرو با حجم موتور ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ سی‌سی که تاکنون ۵۵ درصد بوده به ۱۳۰ درصد افزایش می یابد.

شیوا اعلام کرد:

کارپرس
رئیس شورای رقابت با اعلام اینکه به تمام واردکنندگان اعلام کرده‌ایم تا قراردادهای فروش خود را به شورا ارسال کنند، گفت: متاسفانه در قالب قراردادهای نامعقول هزینه‌های سنگینی از خریداران دریافت می‌شود.

خسروتاج مطرح کرد:

کارپرس
رئیس سازمان توسعه تجارت روز گذشته در نشست خبری با رسانه‌ها تاکید کرد در دستورالعمل جدید واردات خودرو به خودروسازان خارجی که حاضر به تولید در ایران باشند، امتیازاتی داده می‌شود.

معاون وزیر صنعت خواستار شد:

کارپرس
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت واردات و تولید خودروهای برقی و هیبریدی را همسو با اقتصاد مقاومتی دانست و رفع ممنوعیت ثبت سفارش این خودروها را خواستار شد.


کارپرس
در حالیکه طبق قانون واردکنندگان خودرو باید نمایندگی رسمی از شرکت مادر (خودروساز خارجی) دریافت کنند، وزارت صنعت، معدن و تجارت به برخی از واردکنندگان گواهی فعالیت به عنوان "توزیع کننده" و نه "نماینده رسمی" ارائه کرده است.

رییس انجمن واردکنندگان خودرو:

کارپرس
افزایش قیمت خودرو در پی ممنوعیت ثبت سفارش/ صنعت خودروسازی باید به بخش خصوصی واگذار شود

به دلیل بسته بودن ثبت سفارش؛

کارپرس
وزیر صنعت، معدن و تجارت نسبت به اما و اگرهایی پیرامون افزایش تعرفه خودرو واکنش نشان داد.

یک کارشناس مطرح کرد:

کارپرس
یک کارشناس صنعت خودرو با بیان اینکه گمانه‌زنی های صورت گرفته در زمینه افزایش تعرفه‌ها و همچنین بسته بودن سایت ثبت سفارش طی ماه‌های گذشته، فضای بی ثباتی را ایجاد کرده که به نفع دلالان بازار است، تاکید کرد: اکنون که خودروسازی ما در حال رشد است نباید با دیوار تعرفه جلوی آن را بگیریم.