جستجو در اخبار

سرویس واردات


به ارزش 1.7 میلیارد دلار؛

کارپرس
گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: انواع خودرو وارداتی در مدت 11 ماه امسال به رقم 66 هزار و 196 دستگاه به ارزش یک میلیارد و 756 میلیون و 708 هزار دلار بود که در بزرگترین بانک اطلاعات مربوطه گردآوری شد .


کارپرس
مرکز حراست وزارت صنعت، معدن و تجارت، از شناسایی خودروهایی که از مبادی غیرقانونی ثبت سفارش شده اند و نیز برخورد با متخلفان خبر داد.


کارپرس
رییس سازمان اموال تملیکی گفت: ۵۰۰ خودروی سواری متروکه در گمرک به سازمان فنی و حرفه‌ای کشور واگذار شد.


کارپرس
در صورت تصویب مجوز ترخیص خودروهای در گمرک مانده زمینه برای ایجاد انحصار و رانت برای افرادی که در زمان بسته بودن سایت ثبت سفارش اقدام به وارد کردن خودرو به گمرکات کرده بودند، ایجاد می‌شود.


کارپرس
ورود موقت برخی خودروهای لوکس از قبیل پورشه، مازاراتی و بوگاتی به داخل کشور ممنوع شد.

دیوان عدالت تاکید کرد:

کارپرس
مدیر کل حوزه ریاست و روابط عمومی دیوان عدالت اداری گفت: دستور موقت دیوان عدالت اداری درباره تعرفه خودروها لازم الاجراست.

وزیر صنعت:

کارپرس
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به حکم اخیر دیوان عدالت اداری در خصوصی تعلیق موقف اجرای تعرفه ی واردات خودرو از احتمال بروز فساد در پی تغییر تعرفه خبر داد.

وزیر صنعت تاکید کرد:

کارپرس
وزیر صنعت گفت: تغییر تعرفه واردات خودرو فقط با حکم دیوان اجرایی نیست.

ویژه / رضایی خبر داد:

کارپرس
رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو گفت: با حکم دیوان عدالت اداری، مصوبه دولتی افزایش تعرفه واردات خودرو باطل شد و خودروهای وارداتی باید بر اساس تعرفه‌های قبلی ترخیص شوند.

با تصویب مجلس صورت گرفت:

کارپرس
با تصویب مجلس ۶۰ درصد از سود واردات خودرو به عنوان مالیات ویژه اخذ می‌شود.


کارپرس
طبق آمار گمرک کشور ۵۸ هزار خودرو امسال وارد کشور شد. به این ترتیب از محل عوارض واردات خودرو و سایر کالاها، درآمد گمرک در ۱۰ ماهه امسال ۲۶ درصد افزایش یافت.براساس این گزارش، درآمدهای گمرک از محل عوارض و مالیات برارزش افزوده واردات کالاها بالغ‌بر ۹ هزار و ۷۳۸ میلیارد و ۸۲۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان وصول شد.

یک مقام مسوول در وزارت صنعت:

کارپرس
در حالیکه برخی رسانه‌ها از احتمال بازنگری در تعرفه‌های جدید واردات خودرو خبر داده بودند یک مقام مسوول در وزارت صنعت، معدن و تجارت این موضوع را رد می‌کند.