جستجو در اخبار

با تفاهم ایران و فرانسه صورت می گیرد؛

کارپرس
رییس انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور گفت: همکاری دوجانبه قطعه سازان ایرانی و فرانسوی با ارتقای آموزش و فناوری شرکت های ایرانی، قرار گرفتن در زنجیره جهانی خودروسازی را به دنبال خواهد داشت.


کارپرس
روز گذشته دوباره نرخ ارز صعودی شد و نرخ حواله دلار به رقم پنج هزار و ۳۰تومان رسید تا علاوه بر فشار بر همه بخش های اقتصادی، نفس قطعه سازان را به شماره بی‌اندازد.


کارپرس
رئیس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو گفت: راههای پیشرفت صنعت قطعه سازی، به روز کردن فناوری ها و حضور در بازارهای بین المللی است که با انجام همکاری های مشترک با برندها و شرکت های معتبر خارجی این مسیر کوتاهتر خواهد شد.

در 10 ماه اول 96؛

کارپرس
بررسی آمارهای تجارت خارجی نشان می‌دهد در ۱۰ماه سال‌جاری واردات قطعات منفصله خودرو با ساخت داخل زیر ۳۰درصد رشد ۱۱۰ درصدی را تجربه کرده است.

معاون ایدرو خبر داد:

کارپرس
صنعت قطعه‌سازی کشور همگام با خودرو سازی رشد نداشته است و ما به دنبال وصل کردن قطعه سازان کشورمان به شبکه جهانی تامین قطعه هستیم.


کارپرس
درحالی‌که بسیاری از مصرف‌کنندگان از خرید قطعات بی‌کیفیت و قاچاق آسیب‌های مالی دیده‌اند اتحادیه صنف فروشندگان لوازم یدکی به‌دنبال راهکاری برای کاهش حجم این قطعات است.

معظمی تاکید کرد:

کارپرس
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صنعت قطعه سازی نیازمند تحول جدی، سرمایه گذاری، به روز رسانی فناوری، ادغام و هم افزایی است.

در همایش صنعت خودرو؛

کارپرس
روسای انجمن‌های قطعه‌سازی آلمان، فرانسه و ترکیه در همایش بین‌المللی صنعت خودروی ایران حضور خواهند یافت.

صنعت قطعه سازی در همایش پنجم؛

کارپرس
گروه قطعات عظام به عنوان یکی از بزرگان صنعت قطعه و شریک تجاری بزرگان قطعه سازی جهان به عنوان حامی پنجمین همایش بین المللی خودرو معرفی شد.

حذف کامل تا 15 روز آینده

کارپرس
عضو هیأت مدیره انجمن قطعه‌سازان از حذف ارز مبادله‌ای بخش اعظمی از صنعت قطعه‌سازی طی روزهای اخیر خبر داد و گفت: طبق اطلاعات کسب شده از بانک مرکزی، ارز مبادله‌ای کل صنعت قطعه‌سازی طی 10 تا 15 روز آینده قطع خواهد شد.


کارپرس
محبی نژاد گفت:بازار خودرو و قطعه ایران به قدری برای شرکت های خارجی جذاب است که اگر مجبور به انتخاب بین بازار ایران و امریکا شوند کشورمان را انتخاب می کنند.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس:

کارپرس
یک عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یکی از مهمترین چالش های صنعت خودروسازی را مسائل مربوط به واحدهای قطعه سازی و عدم پرداخت به موقع مطالبات در این بخش می داند.