جستجو در اخبار

محبی نژاد تاکید کرد:

کارپرس
دبیر انجمن صنایع همگن نیرو و قطعه‌سازان تاکید کرد: سازوکار پرداخت تسهیلات به قطعه‌سازان باید به سرعت انجام شود تا نوشدارو بعد از مرگ سهراب نباشد.

دبیر انجمن قطعه‌سازان

کارپرس
به گفته دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو مقرر شده تسهیلات ۸۴۴ میلیون یورویی به صورت ریالی در اختیار قطعه‌سازان قرار گیرد.

طی سه هفته آینده از گمرک چابهار؛

کارپرس
مدیرکل گمرک چابهار گفت: از ۳ هزار کانتینر قطعات خودرویی که در این گمرک دپو شده بود، یکهزار کانتینر در گمرک باقی است که حداکثر تا ۲ یا ۳ هفته آینده ترخیص می‌شود.

قطعه سازان گلایه دارند:

کارپرس
یک فعال صنعت قطعه‌ با گلایه از روند کند پرداخت تسهیلات به قطعه‌سازان گفت: تسهیلات دولت به قطعه‌سازان اگرچه بسیار مثمر ثمر بود اما بعد از سال ۹۷ پیگیری این موضوع به کندی انجام می‌شود.


کارپرس
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو گفت: ارائه تسهیلات ۴هزار میلیارد تومانی به قطعه‌سازان و حذف شورای رقابت از قیمت‌گذاری‌های دستوری، آغازگر رونق تولید بوده و امید است با پیشنهاد‌های انجمن، اهداف مد نظر مقام معظم رهبری در سال رونق تولید محقق شود.

دبیر انجمن قطعه سازان:

کارپرس
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو ضمن اشاره به نامگذاری سال 98 تحت عنوان رونق تولید گفت: سال جدید در ظاهر سخت خواهد بود اما با اجرای سیاست های پیشنهادی این انجمن و بالا رفتن توان تولید قطعه سازان و ادامه همین مسیر بر مشکلات غلبه خواهیم کرد.

محبی نژاد:

کارپرس
دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان از پرداخت ۸۰درصد مطالبات قطعه‌سازان توسط خودرو‌سازی‌ها خبر داد.


کارپرس
دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور با گلایه از تاخیر در تزریق نقدینگی مورد نیاز قطعه سازان از سوی برخی بانک ها، گفت: محقق نشدن حدود 20درصد باقی مانده مطالبات که حدود 800میلیارد تومان می شود، قطعه سازان کوچک را با دشواری های متعددی در ایام پایانی سال مواجه می کند.

بیگلو خبر داد:

کارپرس
به گفته دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو، به دنبال تخصیص تسهیلات ۴۰۰۰ میلیارد تومانی به قطعه‌سازان، اعلام بانک مرکزی برای پرداخت ۷۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات دیگر به صورت یورویی با بازپرداخت ۹ ماهه و به قیمت روز، برای این انجمن قابل قبول نیست.

هشدار:

کارپرس
سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی اتومبیل با اعلام اینکه قیمت قطعات در حال حاضر نسبت به سال گذشته چندین برابر شده است، گفت: اگر اتحادیه بازوی نظارت کافی در دست داشته باشد به طور حتم بازار مدیریت مناسبی خواهد شد.

معاون وزارت صنعت خبر داد:

کارپرس
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از تأمین منابع مالی به مبلغ ۳,۴۰۰ میلیارد تومان برای قطعه سازان داخلی خبر داد و گفت: این تا دو هفته آینده نیز الباقی سرمایه مورد نیاز این بخش پرداخت خواهد شد.

معاون وزیر صنعت تاکید کرد:

کارپرس
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: همه قطعه سازان حاضر در زنجیره تامین مالی خودروسازان به نسبت قراردادهای خود، از سیاست کلان تامین مالی بهره مند می شوند.

بیگلو خبر داد:

کارپرس
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو گفت: حدود ۸۰ درصد از مجموع چهار هزار میلیارد تومان طلب قطعه سازان تا نیمه اسفند ماه پرداخت شد که از نظر سرعت عمل، بانک های تجارت و صنعت و معدن بیشترین مشارکت را داشتند.


کارپرس
رییس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو با اشاره به روند پرداخت تسهیلات قطعه‌سازان بیان کرد: تا کنون بیش از ۷۲درصد این تسهیلات به قطعه‎‌سازان پرداخت شده و مابقی نیز تا پایان هفته واریز می‌شود.

معاون فنی گمرک تاکید کرد:

کارپرس
معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران در واکنش به دپوی قطعات یدکی در بنادر و اماکن گمرکی گفت: مسئولیت گمرک پس از اظهار کالا شروع می شود و لوازم یدکی اگر بوسیله خودروسازها ثبت سفارش شده باشد در مسیر سبز تعریف و بلافاصله ترخیص می‌شوند.

محبی‌نژاد خبر داد:

کارپرس
دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور گفت: روز شنبه بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان نقدینگی به حساب قطعه سازان واریز شد و تداوم پرداخت ها می تواند به بازگشت نیروهای تعدیل شده به سر کار، افزایش شمارگان تولید خودروها و عمل به تعهدات خودروسازان بیانجامد.