جستجو در اخبار

یک کارشناس مطرح کرد:

کارپرس
تولید صادرات محور و حضور در زنجیره تولید خودرو در سطح جهانی، صنعت خودروسازی را توسعه می‌دهد.


کارپرس
رئیس میز افغانستان در سازمان توسعه تجارت با تاکید بر لزوم توجه به بازار افغانستان به عنوان بازاری ماندگار اظهار کرد: در حال حاضر سهم ایران از بازار خودروی این کشور صفر است، چرا که صادرات خودروی ایران استراتژی مناسبی برای ورود به کشورهای همسایه ندارد.


کارپرس
آمارها گویای آن است که تنها در یک سال گذشته صادرات انواع خودرو کاهشی ۲۵ درصدی را تجربه کرده است؛ آماری که رییس سازمان توسعه تجارت آن را تایید کرده و کاهش قدرت خرید در خاورمیانه، توقف یا کاهش صادرات به کشورهایی مانند سوریه و عراق و همچنین مشکل نقل و انتقال ارز را از اصلی ترین دلایل این کاهش صادرات عنوان می‌کند.


کارپرس
محمد شریعتمداری در شرایطی به‌عنوان گزینه پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت دولت دوازدهم معرفی شده که در دوران مسوولیتش در وزارت بازرگانی دولت اصلاحات، توانسته کارنامه موفقی را در حوزه صادرات از خود به جا بگذارد.

وزارت صنعت تاکید کرد؛

کارپرس
براساس برنامه راهبردی صنعت خودرو، ارزش صادرات خودرو تا سال ۱۴۰۰ باید به ۴.۵ میلیارد دلار افزایش یابد.

طی تفاهمی محقق شد:

کارپرس
با امضای یادداشت تفاهم همکاری های خودروسازی بین تهران و مسکو، زمینه ورود دوباره خودروهای ایرانی به روسیه و همچنین برنامه مونتاژ و تامین قطعات ممکن می شود.

طبق برنامه راهبردی وزارت صنعت؛

کارپرس
وزارت صنعت، معدن و تجارت اخیرا ویرایش دوم "برنامه راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت" را منتشر کرد که در آن راهبردهای این وزارتخانه برای توسعه بخش صنعت کشور پیش‌بینی شده است. بخشی از برنامه راهبردی این وزارتخانه در حوزه صنایع مربوط به "برنامه راهبردی صنعت خودرو" است.

رئیس سازمان توسعه تجارت پیش بینی کرد:

کارپرس
در شرایطی که صادرات 30 درصدی یکی از الزامات مشارکت خارجی‌ها با خودروسازان داخلی است، رئیس سازمان توسعه تجارت اعتقاد دارد با ورود محصولات جدید (خودروهای پسابرجامی) روند صادرات خودرو از کشور بهبود خواهد یافت.

بررسی؛

کارپرس
برخی از دست‌اندرکاران صنعت خودرو با توجه به اجرای قراردادهای خارجی، امسال را سال تولید خودرو در کلاس جهانی خوانده‌اند؛ بنابراین به‌نظر می‌رسد که پیش‌بینی عرضه چنین محصولاتی از سوی خودروسازان در صادرات خودرو نیز نقش بسزایی داشته باشد.

نورقلی پور خبر داد:

کارپرس
عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت:در قراردادهای جدید خودرویی صادرات خودروی با برند اصلی سرمایه گذار خارجی از ایران دیده شده است.

رییس ایدرو مطرح کرد:

کارپرس
ایدرو در افق ۱۴۰۴ صادرات یک میلیون خودرو و ۶ میلیارد دلار قطعه را در سند اهداف و سیاستهای صنعت خودرو پیش بینی نموده است .

گمرک آمار داد؛

کارپرس
طبق آمار گمرک در 7 ماه منتهی به مهر ماه سال جاری بیش از 17 تن واکس بدنه خودرو از کشور صادر شده است.