جستجو در اخبار

سرویس دانستنی های صنعت خودرو


نیم نگاه؛

کارپرس
در سال 2013 مینی نسل دهم خودروهای خود را ارائه کرد و نشان داد خودروهای کوچک نیز مانند بزرگانی چون مرسدس SL و تویوتا کرولا در تاریخ ماندگار خواهند بود.


کارپرس
در اصل می‌توان گفت 7.8 میلیون تویوتا در هر ماه در گوگل جست‌و جو می‌شود. این در حالیست که کلمه هوندا در ماه 7 میلیون بار و فورد 6.4 میلیون با در فضای گوگل جست‌وجو می‌شود.

دنده عقب:

کارپرس
جگوار XK 120 وقتی به سرعت 214 کیلومتر در ساعت رسید در همان زمان تولدش به افسانه تبدیل شد.

تماشا کنید:

کارپرس
اولین هایلوکس 4 چرخ از گیربکس لندکروز سری 40 استفاده کرد و اولین نمونه دیزلی این خط تولید در جهان محسوب شد.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
گمانه زنی های دولت در این روزها برای افزایش قیمت بنزین باز هم مسئله استفاده از کارت سوخت را بیش از پیش داغ کرده است. اما برای این که بدانید به چه صورت می‌توانید کارت سوخت بگیرید یا رمزتان را بازیابی کنید این خبر از باشگاه خبرنگاران جوان را بخوانید.

توسط یک شرکت داخلی صورت گرفت:

کارپرس
شرکت نفت و گاز سرو از محصول جدید آنتی یو-وی مورد استفاده در خودروسازی رونمایی کرد.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
با توجه به افزایش محبوبیت خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست، شرکتهای خودروسازی بسیاری در جهان به دنبال توسعه فناوری‌های نوین و تولید خودروهایی هستند که آلایندگی کمتری داشته باشند.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
با صد ترفند رانندگی که خیلی‌هایشان تا حالا به گوش‌تان نخورده آشنا شوید تا زندگی مطمئن‌تری پشت فرمان داشته باشید.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
گاهی به علت سازش و یا ممانعت طرف مقابل برای ترسیم کروکی در تصادفات ممکن است متحمل ضرر های مالی بیشتری بشویم.

جالب است بدانیم!

کارپرس
استفاده از صندلی کودک در خودروها یکی از قوانین راهنمایی و رانندگی است که در بسیاری از کشورهای جهان اجرا می‌شود و در ایران نیز چند وقتی است برخی شایعاتی درباره تصویب قانونی منتشر شده که براساس آن استفاده از صندلی کودک برای کودکان زیر ۱۰ سال در انواع خودروهای شخصی اجباری شده ؛ گرچه این شایعه تایید نشد و فعلا همان استفاده از صندلی کودک برای بچه‌های بسیار کم‌سن‌تر توصیه می‌شود.


کارپرس
از دیگر تغییرات بصری این خودرو می‌توان به جلوپنجره جدید و شباهت بیشتر آن به ساندرو استپ‌وی و داکار استپ‌وی اشاره کرد. رینگ‌های خودرو نیز تغییر کرده و به شکل 5 پر ارائه می‌شوند.

جالب است بدانید؛

کارپرس
او در دهه‌های اخیر هر 6 ماه یک بار یک خودروی جدید خرید. خودروهای جدید وی با مدل قبلی‌شان تفاوت زیادی نداشتند و در طول سال‌ها یک پورشه مشکی911 جایگزین پورشه 911 مشکی دیگری شد.

جالب است بدانیم؛

کارپرس
مردود شدن فولکس واگن در آزمایش‌های مربوط به انتشار مواد آلاینده از خودروهای دیزلی، استعفای مارتین وینترکورن، مدیر اجرایی ارشد این شرکت را به دنبال داشت و مردم را به شدت خشمگین کرد. اما این رسوایی تنها یکی از فجایع بزرگ خودروسازها بوده است.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
در انتهای این جدول شاهد نام فولکس‌واگن هستیم، تنها 7.9 درصد از طرفداران این برند برای داشتن یک فولکس‌واگن دیگر ابراز تمایل کرده‌اند.

دنده عقب؛

کارپرس
وقتی نام برند لامبورگینی مطرح می شود به سختی می توان نیم نگاهی به این خودروی جذاب نکرد و بدون توجه از کنارش رد شد.

دنده عقب؛

کارپرس
این خودروی پرشتاب در شرکت چند ملیتی کرایسلر که عمده سهام آن متعلق به کشور آمریکا بود، تولید شده است.