جستجو در اخبار

سرویس دانستنی های صنعت خودرو


جالب است بدانیم؛

کارپرس
مردود شدن فولکس واگن در آزمایش‌های مربوط به انتشار مواد آلاینده از خودروهای دیزلی، استعفای مارتین وینترکورن، مدیر اجرایی ارشد این شرکت را به دنبال داشت و مردم را به شدت خشمگین کرد. اما این رسوایی تنها یکی از فجایع بزرگ خودروسازها بوده است.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
در انتهای این جدول شاهد نام فولکس‌واگن هستیم، تنها 7.9 درصد از طرفداران این برند برای داشتن یک فولکس‌واگن دیگر ابراز تمایل کرده‌اند.

دنده عقب؛

کارپرس
وقتی نام برند لامبورگینی مطرح می شود به سختی می توان نیم نگاهی به این خودروی جذاب نکرد و بدون توجه از کنارش رد شد.

دنده عقب؛

کارپرس
این خودروی پرشتاب در شرکت چند ملیتی کرایسلر که عمده سهام آن متعلق به کشور آمریکا بود، تولید شده است.

گزارش؛

کارپرس
تصادفات جاده‌ای یکی از دلایل عمده مرگ و میر در جهان است. هر چند از دهه ۱۹۶۰ و اوایل دهه ۱۹۷۰ به بعد، کارخانه‌های خودروسازی گام‌های بلندی برای کاهش تلفات جاده‌ای برداشته‌اند اما نمونه‌های برجسته‌ای از تاخیر در ارائه فراخوان از جانب خودروسازان وجود دارد. در شماری از این موارد، خودروسازان بعد از آگاهی از معیوب بودن خودروهای‌شان یا مشکوک شدن به ایمنی آن‌ها، اقدامات لازم را در پیش نگرفته و به همین دلیل مشمول جریمه شده‌اند.

تحقیقات نشان می دهد؛

کارپرس
شمار مرگ عابران در آمریکا از سال 2009 تا کنون 46 درصد افزایش یافته و نتایج به دست آمده SUV ها را مسئول بزرگ این مرگ و میر می‌دانند.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
در آشفتگی این روزهای بازار خودرو که قیمت‌ها به طور چشمگیر در حال افزایش است، سرمایه‌گذاری در این بازار به گزینه‌ای جذاب برای مردم تبدیل شده و هرکسی با هر میزان نقدینگی سعی می‌کند از این قافله عقب نماند و سودی را از آن خود کند، اما مانند همه بازاراهای جذاب اینجا هم سودجویان دام خود را برای مردم پهن کرده‌اند.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
خوشبختانه در بازار کشور نیز در سال های اخیر بسیاری از خودروهای پرمیوم و معتبر مجهز به گیربکس های DCT می باشند و در بازار حضور پررنگ تری دارند.

دنده عقب؛

کارپرس
نام استون مارتین همیشه در بین خودرو سازان درخشنده و محبوب بوده است اما با این تفاوت که این شرکت همیشه چراغ خاموش و در سکوت کامل به فعالیت های خود ادامه داده است.

دنده عقب؛

کارپرس
پونتیاک در همان سال های نخست فعالیت خود آنقدر قوی ظاهر شد که توانست حتی از شرکت مالک خود اوکلند مشهورتر شود، و در سال 1933 جایگزین این شرکت شود.

تماشا کنید:

کارپرس
اولین خودروهای کوچک کمپانی رنو بین سال‌های 1898 تا 1903 ساخته شدند. لوئی رنو کارآفرین و صنعتگر فرانسوی، بنیانگذار شرکت رنو نخستین اتومبیلش را با "رنو تیپ A" در سال ۱۸۹۸ ساخت.

دنده عقب؛

کارپرس
کمپانی مرسدس همیشه پیشرو در طراحی و تولید خودرو هایی بوده که توانسته است بیشتر مردم دنیا را مجذوب خود کند! SL300 شاهکاری است از دهه 50 که هنوز هم می تواند جزو بهترین ها در جاده باشد.

دنده عقب؛

کارپرس
لامبورگینی خودرو ساز مطرح ایتالیایی در سال 1965 خودرویی کاملا ورزشی و اسپرت را طراحی و از آن در نمایشگاه خودروی ژنو 1966 رونمایی کرد، لامبورگینی میورا ماشینی محکوم به سرعت بود.


کارپرس
با این وجود فراری بیش از 8 هزار خودرو در سال می‌فروشد که تقریبا دو برابر مک‌لارن محسوب می‌شود.

بهتر است بدانیم؛

کارپرس
یک مطالعه جدید نشان داد تنها یک ساعت تابش خورشید به خودرو کافی است تا دمای داخل آن غیرقابل تحمل شود و این بیانگر خطر جدی برای کودکانی است که در خودرو گذاشته می‌شوند.

دنده عقب؛

کارپرس
این نسخه از دوج یک خودروی خیابانی و رام شده از نسخه ی مسابقه ای بود که در سال 1970 تولید و به بازار آمد.