جستجو در اخبار

سرویس دانستنی های صنعت خودروکارپرس
تابه‌حال درباره خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست مطالب زیادی گفته شده است، اما چطور می‌توان خودرویی در این رده را تهیه کرد؟ برای این کار چه چیزهایی را باید درباره آن‌ها دانست؟

نیم نگاه؛

کارپرس
انجام حركات خطرناك با اتومبيل از ده‌ها سال قبل تاكنون مورد توجه مخاطبان فيلم‌ها بوده است. اما واژگون‌شدن اتومبيل هميشه يكي از هيجان‌انگيزترين صحنه‌هاي فيلم‌ها است كه سعي مي‌كنيم تماشاي آن را از دست ندهيم.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
خرید خودروی دست دوم و کارکرده همیشه آسان نیست و باید نکاتی را هم از نظر فنی و هم از نظر قانونی مد نظر قرار داد تا مشکلی در روند خرید و فروش صورت نگیرد.


کارپرس
فناوری‌های جدید این امکان را به افراد دارای معلولیت داده است که بتوانند با معلولیت‌های شدید جسمی حرکتی هم رانندگی کنند. این افراد به دلیل محدودیت‌هایی که دارند نیاز به استفاده از خودروهایی با امکانات خاص دارند.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
جاده‌های ایران هنوز هم بحران‌سازند. خودروها هم ایمنی لازم را برای سرنشینان فراهم نمی‌کنند و در نهایت، خطاهای انسانی، منجر به وقوع حوادث ناگوار می‌شود. سه ضلع حادثه‌آفرین مثلث تردد در راه‌های ایران، همیشه خبرساز است.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
اتومبيل وسيله اي است که در عصر حاضر زندگي بشر را دچار دگرگوني کرده و نزد همه شناخته شده است، ابداع اتومبيل به شخص خاصي بر نمي گردد بلکه به مرور زمان اين وسيله دچار دگرگوني شده تا تبديل به شکل و تجهيزات امروزي گرديده است .


کارپرس
دنیای خودرو روز به روز در حال پیشرفت و تکامل است انواع آپشن های متنوع و حتی گاها خاص همانند مساژور، سرد کن صندلی و حتی در خودروهای خاص تا گرم کن و سرد کن لیوان نیز دیده می شود

بهتر است بدانیم!

کارپرس
رانندگی کردن برای خانم های حامله چه آسیب ها و عوارضی دارد این امر در صورتی که با احتیاط انجام شود آسیبی به مادر و جنین وارد نمیکند توصیه های متخصصین زنان را در این زمینه با هم می خوانیم

بهتر است بدانیم!

کارپرس
در این مطلب به چند نکته مهم در زمینه رانندگی به خانم ها اشاره می کنیم و به آن ها توصیه می کنیم آن ها را به ذهن بسپارند تا به مشکلی در این زمینه برنخورند معمولا بانوان در زمینه رانندگی نسبت به آقایان حساس تر هستند!

بهتر است بدانیم!

کارپرس
سالمندان نباید هرگز رانندگی را کنار بگذارند و بهتر است آن را ترک نکنند این امر موجب پیشگیری از زوال عقل آن ها می شود باعث پیشگیری از مشکلات حافظه در آن ها می شود

بهتر است بدانیم!

کارپرس
کارشناسان می‌گویند پیاده یا با دوچرخه به سرِکار رفتن شاید آنقدرها هم که ما تصور می‌کنیم طولانی و زمان‌بَر نباشد.

جالب است بدانیم؛

کارپرس
بسیاری از تصادف‌های رانندگی به این دلیل رخ می‌دهد که راننده یکی از خودروها دیگری را نمی‌بیند. آیا رنگ خودرو در تصادف نقشی تعیین‌کننده دارد؟ پژوهشی در سنگاپور رنگ زرد را امن‌تر می‌داند. اما دانشمندان نظری واحد ندارند.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
یکی از کلاس های جدید در خودروها کلاس کراس اور است که بسیاری با آنها آشنایی ندارن و به اشتباه با نام هایی همانند نیم شاستی یا ... می نامند امروز در فروش خودرو سعی داریم شما را با این کلاس یعنی کراس اور ها آشنا کنیم و به بررسی مزایای آنها بپردازیم.

جالب است بدانید؛

کارپرس
در ایالت تگزاس امریکا وجود برف پاک کن برای شیشه جلوی اتومبیل اجباری است اما داشتن شیشه جلو اجباری نیست!

بهتر است بدانیم!

کارپرس
امروزه لیزینگ خودرو یکی از گسترده ترین روش های خرید خودرو در جهان و ایران می باشد. بیش از صد شرکت دارای مجوز در کشور در زمینه لیزینگ خودرو در حال فعالیت می باشند و البته شرکت های دیگری نیز بدون داشتن مجوز لیزینگ خودرو به این کار مشغول هستند.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
در صورتی که شخص بدون داشتن گواهینامه، اقدام به رانندگی کند، مطابق قانون این عمل وی جرم محسوب می‌شود و مرتکب محکوم به حبس خواهد شد اما رانندگی بدون گواهینامه، تأثیری در عمدی شدن قتل ندارد.