جستجو در اخبار

سرویس دانستنی های صنعت خودرو


توسط یک شرکت داخلی صورت گرفت:

کارپرس
شرکت نفت و گاز سرو از محصول جدید آنتی یو-وی مورد استفاده در خودروسازی رونمایی کرد.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
با توجه به افزایش محبوبیت خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست، شرکتهای خودروسازی بسیاری در جهان به دنبال توسعه فناوری‌های نوین و تولید خودروهایی هستند که آلایندگی کمتری داشته باشند.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
با صد ترفند رانندگی که خیلی‌هایشان تا حالا به گوش‌تان نخورده آشنا شوید تا زندگی مطمئن‌تری پشت فرمان داشته باشید.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
گاهی به علت سازش و یا ممانعت طرف مقابل برای ترسیم کروکی در تصادفات ممکن است متحمل ضرر های مالی بیشتری بشویم.

جالب است بدانیم!

کارپرس
استفاده از صندلی کودک در خودروها یکی از قوانین راهنمایی و رانندگی است که در بسیاری از کشورهای جهان اجرا می‌شود و در ایران نیز چند وقتی است برخی شایعاتی درباره تصویب قانونی منتشر شده که براساس آن استفاده از صندلی کودک برای کودکان زیر ۱۰ سال در انواع خودروهای شخصی اجباری شده ؛ گرچه این شایعه تایید نشد و فعلا همان استفاده از صندلی کودک برای بچه‌های بسیار کم‌سن‌تر توصیه می‌شود.


کارپرس
از دیگر تغییرات بصری این خودرو می‌توان به جلوپنجره جدید و شباهت بیشتر آن به ساندرو استپ‌وی و داکار استپ‌وی اشاره کرد. رینگ‌های خودرو نیز تغییر کرده و به شکل 5 پر ارائه می‌شوند.

جالب است بدانید؛

کارپرس
او در دهه‌های اخیر هر 6 ماه یک بار یک خودروی جدید خرید. خودروهای جدید وی با مدل قبلی‌شان تفاوت زیادی نداشتند و در طول سال‌ها یک پورشه مشکی911 جایگزین پورشه 911 مشکی دیگری شد.

جالب است بدانیم؛

کارپرس
مردود شدن فولکس واگن در آزمایش‌های مربوط به انتشار مواد آلاینده از خودروهای دیزلی، استعفای مارتین وینترکورن، مدیر اجرایی ارشد این شرکت را به دنبال داشت و مردم را به شدت خشمگین کرد. اما این رسوایی تنها یکی از فجایع بزرگ خودروسازها بوده است.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
در انتهای این جدول شاهد نام فولکس‌واگن هستیم، تنها 7.9 درصد از طرفداران این برند برای داشتن یک فولکس‌واگن دیگر ابراز تمایل کرده‌اند.

دنده عقب؛

کارپرس
وقتی نام برند لامبورگینی مطرح می شود به سختی می توان نیم نگاهی به این خودروی جذاب نکرد و بدون توجه از کنارش رد شد.

دنده عقب؛

کارپرس
این خودروی پرشتاب در شرکت چند ملیتی کرایسلر که عمده سهام آن متعلق به کشور آمریکا بود، تولید شده است.

گزارش؛

کارپرس
تصادفات جاده‌ای یکی از دلایل عمده مرگ و میر در جهان است. هر چند از دهه ۱۹۶۰ و اوایل دهه ۱۹۷۰ به بعد، کارخانه‌های خودروسازی گام‌های بلندی برای کاهش تلفات جاده‌ای برداشته‌اند اما نمونه‌های برجسته‌ای از تاخیر در ارائه فراخوان از جانب خودروسازان وجود دارد. در شماری از این موارد، خودروسازان بعد از آگاهی از معیوب بودن خودروهای‌شان یا مشکوک شدن به ایمنی آن‌ها، اقدامات لازم را در پیش نگرفته و به همین دلیل مشمول جریمه شده‌اند.

تحقیقات نشان می دهد؛

کارپرس
شمار مرگ عابران در آمریکا از سال 2009 تا کنون 46 درصد افزایش یافته و نتایج به دست آمده SUV ها را مسئول بزرگ این مرگ و میر می‌دانند.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
در آشفتگی این روزهای بازار خودرو که قیمت‌ها به طور چشمگیر در حال افزایش است، سرمایه‌گذاری در این بازار به گزینه‌ای جذاب برای مردم تبدیل شده و هرکسی با هر میزان نقدینگی سعی می‌کند از این قافله عقب نماند و سودی را از آن خود کند، اما مانند همه بازاراهای جذاب اینجا هم سودجویان دام خود را برای مردم پهن کرده‌اند.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
خوشبختانه در بازار کشور نیز در سال های اخیر بسیاری از خودروهای پرمیوم و معتبر مجهز به گیربکس های DCT می باشند و در بازار حضور پررنگ تری دارند.

دنده عقب؛

کارپرس
نام استون مارتین همیشه در بین خودرو سازان درخشنده و محبوب بوده است اما با این تفاوت که این شرکت همیشه چراغ خاموش و در سکوت کامل به فعالیت های خود ادامه داده است.