جستجو در اخبار

سرویس دانستنی های صنعت خودرو


بهتر است بدانیم!

کارپرس
باورش آسان نیست اما باید گفت امروزه فروش خودرو در اینترنت بیشتر از نمایشگاه های ماشین رواج پیدا کرده است. چیزی که سال‌ها پیش دور از ذهن بود.

جالب است بدانید:

کارپرس
در اصل بنتلی در حال بازیابی عنوان و اقتدار خود در بخش سریع‌ترین SUV ها در بازار جهانی است. سریع ترین خودروهای غیر شاسی جهان با سرعتی بیش از 402 کیلومتر در جهان حرکت می‌کنند.

هشدار!

کارپرس
در بسیاری از موارد راننده بدون در نظر گرفتن موارد ایمنی اقدام به کشیدن روکش صندلی برای خودروی خود می کند اما غافل از این که در هنگام تصادف و باز شدن ایربک های جانبی امکان بروز هر اتفاقی وجود دارد جز درست عمل کردن کیسه های هوای صندلی!

جالب است بدانیم؛

کارپرس
این روزها در هنگام خرید خودرو وجود آپشن های متعدد برای خریدار مهم بوده و در انتخاب خودرو اثرگذار است.

جالب است بدانید!

کارپرس
شاید باورتان نشود که خودروی شما چقدر می تواند آلوده باشد و باعث بیماری های مختلف شود و در این میان فرمان خودرو می تواند 4 برابر آلوده تر از توالت باشد!

بهتر است بدانیم؛

کارپرس
در بسیاری از موارد که خودرو در جاده های لغزنده حرکت می کند امکان هرز گردی لاستیک خودرو وجود دارد که سیستم انتقال قدرت هوشمند خودرو با تنظیم قدرت مناسب مانع از لیز خودرن خودرو می شود.

دنده عقب؛

کارپرس
MR2 یک کوپه اسپرت کوچک بود که طراحی آن در سال 1979 آغاز شد و در سال 1984 به عنوان نخستین خودروی موتور وسط ژاپنی به بازار معرفی شد.

نیم نگاه؛

کارپرس
در سال 2013 مینی نسل دهم خودروهای خود را ارائه کرد و نشان داد خودروهای کوچک نیز مانند بزرگانی چون مرسدس SL و تویوتا کرولا در تاریخ ماندگار خواهند بود.


کارپرس
در اصل می‌توان گفت 7.8 میلیون تویوتا در هر ماه در گوگل جست‌و جو می‌شود. این در حالیست که کلمه هوندا در ماه 7 میلیون بار و فورد 6.4 میلیون با در فضای گوگل جست‌وجو می‌شود.

دنده عقب:

کارپرس
جگوار XK 120 وقتی به سرعت 214 کیلومتر در ساعت رسید در همان زمان تولدش به افسانه تبدیل شد.

تماشا کنید:

کارپرس
اولین هایلوکس 4 چرخ از گیربکس لندکروز سری 40 استفاده کرد و اولین نمونه دیزلی این خط تولید در جهان محسوب شد.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
گمانه زنی های دولت در این روزها برای افزایش قیمت بنزین باز هم مسئله استفاده از کارت سوخت را بیش از پیش داغ کرده است. اما برای این که بدانید به چه صورت می‌توانید کارت سوخت بگیرید یا رمزتان را بازیابی کنید این خبر از باشگاه خبرنگاران جوان را بخوانید.

توسط یک شرکت داخلی صورت گرفت:

کارپرس
شرکت نفت و گاز سرو از محصول جدید آنتی یو-وی مورد استفاده در خودروسازی رونمایی کرد.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
با توجه به افزایش محبوبیت خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست، شرکتهای خودروسازی بسیاری در جهان به دنبال توسعه فناوری‌های نوین و تولید خودروهایی هستند که آلایندگی کمتری داشته باشند.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
با صد ترفند رانندگی که خیلی‌هایشان تا حالا به گوش‌تان نخورده آشنا شوید تا زندگی مطمئن‌تری پشت فرمان داشته باشید.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
گاهی به علت سازش و یا ممانعت طرف مقابل برای ترسیم کروکی در تصادفات ممکن است متحمل ضرر های مالی بیشتری بشویم.