Yendif Video Share - Search
جستجو در اخبار

تماشا کنید:

وقتی مرسدس بنز با چراغهایش صحبت می کند!

دوشنبه | ۱۳۹۷/۰۵/۲۹ - ۰۷:۵۹ | کد خبر: CP- ۷۵۹۸ | سرویس: تکنولوژی های جدید
کارپرس:
مسلما چراغ‌های دیجیتال مزایای ایمنی فراوانی دارند. به عنوان مثال این چراغ‌ها برای وضوح بیشتر به کمک دوربین‌ها و حسگرهای خودرو آمده و وضوح بیشتری را در دید خطوط کف جاده، شناسایی علائم کنار جاده‌ای و موانع برای راننده ایجاد می‌کنند.
به گزارش کارپرس، چراغ‌های جدید مرسدس تا حدی پیشرفته شده‌اند، که به جای شما و از طریق کلمات و اشکال با مردم صحبت کرده و ارتباط می‌گیرند.

 چراغ‌های دیجیتال زیرنویس‌دار در می‌باخ کلاس S به گونه‌ای طراحی شده که کلمات را در جاده پیش روی خود برای افراد به نمایش درآورد و از این طریق با آنها ارتباط پرمهر برقرار کند.

این سامانه نور دیجیتالی به لطف طراحی چراغ‌های LED و به کمک چیپ‌های خارجی کار می‌کند و می‌تواند بیش از یک میلیون الگو را با توجه به بازتاب‌های متفاوت در کنار هم طراحی کرده و به خارج از خودرو بتاباند. به عبارتی ساده چراغ‌ها می‌توانند برایتان پیامک داده، نامه نوشته یا اشکالی را نمایش دهند.

mercedes01

mercedes02

مسلما چراغ‌های دیجیتال مزایای ایمنی فراوانی دارند. به عنوان مثال این چراغ‌ها برای وضوح بیشتر به کمک دوربین‌ها و حسگرهای خودرو آمده و وضوح بیشتری را در دید خطوط کف جاده، شناسایی علائم کنار جاده‌ای و موانع برای راننده ایجاد می‌کنند. از طرفی نور می‌تواند در حین تصادفات احتمالی یا مواجه با کارگاه ساخت و ساز به دیگران هشدار دهد.

mercedes03

mercedes04

عضو هیئت مدیره دایلمر AG ، در این خصوص گفت: این قابلیت آخرین فناوریست که به سیستم ایمنی این خودرو اضافه می‌شود.

mercedes05

mercedes06

چراغ‌های دیجیتال با توان تابش یک میلیون پیکسل در هر جایگاه و موقعیتی نور ایده‌آل با شرایط را برای راننده ایجاد می‌کنند. چراغ‌ها همچنین اطلاعاتی از جاده مانند یخ‌زدگی، دست‎‌اندازها، فاصله تا خودروی جلوئی، بعد مسافت با ترافیک را نیز برای راننده به نمایش درخواهند آورد.

mercedes07

mercedes08
منبع: عصرایران

با عضویت در کانال های کارپرس در شبکه های اجتماعی، ویژه های خودرویی جهان را روی موبایل خود دریافت کنید.

 عضویت در کانال: تلگرام - اینستاگرام

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 5 حرف باشد
نظرات ارسالی پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید
شما اکنون از مطلب: "

وقتی مرسدس بنز با چراغهایش صحبت می کند!

" بازدید می کنید
----------------
تمامی حقوق برای " کارپرس" محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است