جستجو در اخبار

سرویس تکنولوژی های جدیدکارپرس
پژوهشگران دانشگاه "ام.آی.تی" سعی دارند کیفیت تشخیص خودروهای خودران را با کمک یک سیستم جدید تقویت کنند.

جالب است بدانیم!

کارپرس
مبدل های کاتیلیس می توانند تا 90 درصد از گاز های سمی خروجی را خنثی کنند اما این اتفاق زملانی رخ می دهد که این مبدل ها به دمای مطلوب برسند، برای حل این مشکل ستاد توسعه فناوری نانو دست بکار شده است.


کارپرس
برخلاف انواع کیسه‌های هوای متداول، شرکت خودروسازی هیوندای کیسه هوای جدید خود را طوری ساخته است که در صورت برخورد دو خودرو به یکدیگر و فعال نشدن کیسه هوا در برخورد اول، در اثر برخورد خودروها با اجسام دیگر این کیسه هوا فعال شود.

از شایعه تا واقعیت؛

کارپرس
جدیدترین اظهارنظر ایلان ماسک مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا حاکی از آن است که وی احتمالا قصد دارد در آینده یک تسلا رودستر پرنده بسازد.


کارپرس
تکنولوژی و آپشن های مختلف در همه بخش های صنعت حمل و نقل هر روز پیشرفت می کند و این بار با طراحی یک دستیار صوتی نوبت به دوچرخه سواران رسیده است.


کارپرس
هیوندای موتورز از فناوری جدیدی در جریان برگزاری نمایشگاه علم و فناوری CES ۲۰۱۹ رونمایی کرد که بر روی شیشه جلوی خودرو، اطلاعات دیجیتالی مورد نیاز راننده را نمایش می‌دهد

حیرت نکنید!

کارپرس
بسیاری از شرکت‌های فناوری در نمایشگاه بین‌المللی CES، دوربین‌هایی ارائه داده‌اند که امکان بررسی حرکات راننده را در خودرو فراهم می‌کنند.

ویژه / به همت یک شرکت دانش بنیان صورت گرفت؛

کارپرس
شرکت راسخون از سال 93 فعالیت خود را در حوزه تولید مواد پیشرفته با تکیه بر فناوری نانو آغاز کرده است.

نیم نگاه؛

کارپرس
کولو نیز که ترکیبی از یک پوشیدنی ایستاده و صندلی چرخ‌دار است که می‌تواند در هر دو حالت نشسته و ایستاده مورد استفاده قرار گیرد.


کارپرس
فضای درونی این کمپر کوچک و با مشخصات نانو طراحی شده و از نظر فضای خارجی کاملا ضد آب ساخته شده و توانایی نفوذ سرما و برودت با توجه به خواست مشتری و شرایط در آن وجود ندارد.


کارپرس
شرکت "کیا" از نسخه مفهومی خودرویی رونمایی می‌کند که با استفاده از هوش مصنوعی، سیستم‌های داخل خودرو را با حواس ۵گانه فرد تطابق می‌دهد.


کارپرس
پلیس راه سیدنی دوربین‌هایی در جاده‌های این شهر تعبیه کرده است که داخل ماشین رانندگان را هم شکار می‌کنند.


کارپرس
شرکت خودروسازی فولکس واگن از نخستین ایستگاه سیار و متحرک شارژ خودروهای برقی رونمایی کرد که قرار است در آینده‌ای نزدیک در شهرهای مختلف آلمان نصب و راه‌اندازی شود.


کارپرس
شرکت خودروسازی هیوندای فناوری جدیدی در اختیار مشتریان قرار می‌دهد که بر این اساس آنها قادر خواهند بود تا تنها با اسکن اثر انگشت خود خودرو را روشن کنند.


کارپرس
شرکت خودروسازی فولکس واگن یک شارژر فوق سریع خودروی برقی پرتابل توسعه داده است که می‌توان آن را در پارکینگ خانه نصب کرد تا خودروی برقی کابران را تنها ظرف ۱۷دقیقه کامل شارژ کند.


کارپرس
این سیستم می‌تواند بدون صحبت با رانندگان به برقراری ارتباط احساسی با آنها بپردازد.