Yendif Video Share - Search
جستجو در اخبار

سرویس تکنولوژی های جدیدکارپرس
خودروسازی بزرگ جنرال موتورز و شرکت تایرسازی میشلین تا سال ۲۰۲۴ تایرهای بدون باد را برای خودروهای سواری به ارمغان خواهند آورد و اولین نمونه از آن را همین امسال روی خودروی برقی "بولت" آزمایش خواهند کرد.

تماشا کنید:

کارپرس
شرکت ایرباس تصاویری از نسخه نمایشی تاکسی پرنده خود را منتشر کرده است. این وسیله نقلیه هوایی تک نفره است و می تواند مانند پهپاد و بدون خلبان مسافران را جابجا کند.

برای نخستین بار؛

کارپرس
آلمانی ها موفق شدند تا نخستین تاکسی پرنده الکتریکی جهان را آزمایش کنند؛ این خودروی پرنده با ظرفیت 5 نفر لیلیوم نام دارد.


کارپرس
رئیس کارخانه خودروسازی تسلا در تازه‌ترین بیانیه خود اعلام کرده است: سیستم خودران این خودروها در آپدیت بعدی قادر به شناسایی چاله‌ها و عبور کردن از آنها خواهد بود.

بواسطه یک تکنولوژی جدید؛

کارپرس
شناسایی رفتارهای خطرآفرین رانندگان مست و خواب آلود ماموریت جدید شرکت ولوو است تا آمار تصادفات این دسته از رانندگان کاهش یابد.


کارپرس
سیستم جدید خودروی خودران جدید تسلا موسوم به "سیستم اتوپایلوت"(Autopilot system) با پیشرفت‌های جدیدی همراه شده و قابلیت‌های تازه‌ای را برای رانندگی خودران به ارمغان آورده است.

با احتمال عرضه در 5 سال آینده؛

کارپرس
رئیس بخش پهپادهای شرکت تجهیزات رایانه‌ای آمریکایی اعلام کرده است که تاکسی های پرنده طی ۵ سال آینده فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.


کارپرس
ابداع یک مهندس اروپایی به معلولان کمک می کند تا این قشر از جامعه بتوانند یک آفرود هیجان انگیز را تجربه کنند!

تماشا کنید:

کارپرس
امنیت دوچرخه سوارای در خیابان نسبت به سایر وسایل نقیله دیگر همیشه پایین تر بوده و از این یک استارتاپ انگلیسی سیستم جدید پوشیدنی را برای بالابردن ایمنی دوچرخه سواران ارائه کرده است.

به منظور توسعه خودران ها صورت می گیرد:

کارپرس
تویوتا اعلام کرد جهت کاربردی کردن خودرو های خودران در صدد است از سیستم نقشه برداری هوشمندی در این خودرو ها استفاده نماید.


کارپرس
تعداد زیادی از خودروسازان درصدد آن هستند تا از اینترنت 5G در تولیدات خود استفاده کنند به همین دلیل در حال توسعه زیرساخت های مربوط به فن آوری اینترنت نسل پنجم هستند.


کارپرس
زد اف، قطعه‌ساز مشهور آلمانی کیسه‌های هوایی طراحی کرده است که در خارج از خودرو روی بدنه باز می‌شوند.


کارپرس
پژوهشگران دانشگاه "ام.آی.تی" سعی دارند کیفیت تشخیص خودروهای خودران را با کمک یک سیستم جدید تقویت کنند.

جالب است بدانیم!

کارپرس
مبدل های کاتیلیس می توانند تا 90 درصد از گاز های سمی خروجی را خنثی کنند اما این اتفاق زملانی رخ می دهد که این مبدل ها به دمای مطلوب برسند، برای حل این مشکل ستاد توسعه فناوری نانو دست بکار شده است.


کارپرس
برخلاف انواع کیسه‌های هوای متداول، شرکت خودروسازی هیوندای کیسه هوای جدید خود را طوری ساخته است که در صورت برخورد دو خودرو به یکدیگر و فعال نشدن کیسه هوا در برخورد اول، در اثر برخورد خودروها با اجسام دیگر این کیسه هوا فعال شود.

از شایعه تا واقعیت؛

کارپرس
جدیدترین اظهارنظر ایلان ماسک مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا حاکی از آن است که وی احتمالا قصد دارد در آینده یک تسلا رودستر پرنده بسازد.