جستجو در اخبار

سرویس تکنولوژی های جدید


تماشا کنید:

کارپرس
استون مارتین با بکار گیری سیلندر خودرو های فرمول یک موتور تنفس طبیعی 1000 اسب بخاری تولید می کند.

تماشا کنید:

کارپرس
بهره گیری از فیبر کربن در ساخت این خودرو باعث شده است تا 20 کیلو از وزن آن کم شود و کیفیت بدنه و قسمتهای دیگر خودرو بالاتر و مقاوم تر نیز شده است.


کارپرس
با تولید این دستگاه توسط یک شرکت آمریکایی هنگام ترک خودرو با ارسال پیامک، والدین از حضور کودکشان در خودرو مطلع می شوند.

تماشا کنید:

کارپرس
آئودی یک نمونه مینیاتوری تاکسی پرنده به مقیاس یک چهارم را در آمستردام هلند به پرواز در آورد و موفق به گذرندان تمامی مراحل تست فنی شد.


کارپرس
شرکت خودروسازی بی‌ام‌و آلمان به تازگی از نسخه ۲۰۱۹ پلاگین هیبریدی جدیدترین مدل سری ۳ خودروی ۳۳۰e رونمایی کرده است که به فناوری جدید eDrive مجهز است.


کارپرس
بی‌ام‌و، ودافون و اریکسون قصد دارند با همکاری یکدیگر به توسعه تکنولوژی شبکه اینترنت ۵G در کابین داخلی خودرو بپردازند.


کارپرس
رانندگان خودروهای شرکت خودروسازی فولکس‌واگن اکنون می‌توانند با استفاده از دستیار هوشمند مخصوص شرکت فناوری اپل، قفل خودروی خود را باز، موتور آن را روشن و حتی دمای داخلی آن را تنظیم کنند.


کارپرس
شرکت خودروسازی بنتلی اعلام کرد که سال آینده نخستین شبکه اینترنت وایرلس (وای‌فای) پرسرعت مخصوص خودرو عرضه خواهد شد.

تماشا کنید:

کارپرس
شرکت "ولوکوپتر" ( Volocopter) اعلام کرد که در نیمه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی، تاکسی هوایی خودران خود را در شهر آزمایش خواهد کرد.


کارپرس
این چراغ‌ها در کنار سیستم کمکی راننده موفق به اندازه‌گیری پهنای جاده با ارتباط با علائم کنار جاده‌ای می‌شوند.


کارپرس
انسان‌ها در حین حرکت پیاده و مواجه با یکدیگر به شکل کامل متوقف نمی‌شوند، آنها میزان سرعت خود را کم کرده با به آرامی تغییر مسیر می‌دهند، همین رفتار واکنشی در انسان‌ها الگوی فورد برای طراحی و استفاده از این تکنولوژی است.

با کاربرد در خودروهای الکتریکی محقق می شود:

کارپرس
محققان متوجه شدند فیبرهای کربنی که در بدنه خودرو به کار می روند، قابلیت ذخیره انرژی دارند. با استفاده از این قابلیت وزن خودروهای نسل آتی ۵۰ درصد کاهش می یابد.


کارپرس
این خودروها یک حرکت روبه جلو برای کلیدها محسوب شده و کنترل آنها از طریق دیگر تجهیزات دیجیتالی مانند موبایل یا تبلت امکان‌پذیر است.

نیم نگاه؛

کارپرس
مایکروسافت قصد دارد به منظور راه‌اندازی و توسعه خدمات ابری خودروهای مبتنی بر پلت‌فرم Azure با شرکت فولکس‌واگن همکاری کند.

در آینده ای نچندان دور رخ می دهد:

کارپرس
اینترنت اشیا در یک دهه آینده تحولات عظیمی را در نسل آتی وسایل نقلیه ایجاد خواهد کرد.

محققان دانشگاه امیر کبیر اعلام کردند:

کارپرس
محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به انجام پروژه‌ای مبنی بر طراحی پوشش‌های خودترمیم شونده حاوی میکروکپسول شدند که می‌تواند در پوشش‌های سطوح فلزی از جمله خودرو مورد استفاده قرار گیرد.