جستجو در اخبار

سرویس تکنولوژی های جدید


تعامل جاده و خودرو؛

کارپرس
نور‌پردازی هوشمند زمینه حرکت به سمت شهر هوشمند را فراهم می‌کند. شهر اسلو به منظور رعایت کردن دستور‌العمل‌های اروپایی جهت کاهش مصرف انرژی و انتشار دی اکسید کربن به یک راه‌حل نور‌پردازی خیابان نیاز دارد.


کارپرس
این ایربگ‌ها به حسگرهای ویژه‌ای مجهزند که در هنگام شناسایی شرایط نامساعد یا ایجاد فشار اضافی در هنگام واژگون شدن خودرو در کمتر از ۰.۰۸ثانیه کل سقف را فرا گرفته و از تماس بخش های تخریب‌شده سانروف با سرنشینان و از ورود بخش‌های مخروب به کابین ممانعت به عمل می‌آورد.


کارپرس
شرکت خودروسازی نیسان در حال توسعه یک فناوری موسوم به "مغز به خودرو" است که خواهد توانست قصد شما برای نحوه راندن خودرو و گاز دادن را پیش‌بینی کند.


کارپرس
شرکت هیوندایی قصد دارد دستیار صوتی را به محصولاتش اضافه کند. به گزارش درایو، هیوندایی همکاری گسترده‌ای با شرکت «سوند هوند» آغاز کرده است و هدف از این همکاری، ساخت دستیار صوتی ویژه‌ای برای خودروهای هیوندایی عنوان شده است.

تماشا کنید:

کارپرس
آئودی ادعا کرده در صورت اتمام شارژ باتری‌ها، سامانه‌های شارژ فناورانه می توانند خودرو را برای طی مسافت 400 کیلومتری برای مدت 15 دقیقه شارژ کنند.


کارپرس
الون ماسک مدیرعامل تسلا می‌گوید این شرکت سازنده خودروهای برقی در حال طراحی تراشه هوش مصنوعی خاصی است که در نسل تازه خودروهای خودران به کار گرفته می‌شود.

سیف سنس۲؛

کارپرس
شرکت خودروسازی تویوتا اعلام کرد ‌نسل تازه سیستم‌های ایمنی خود را روی برخی‌از مدل‌ها نصب خواهد کرد. به گزارش موتور ‌وان، این سیستم‌های ایمنی از آغاز سال جدید میلادی روی خودروهای تویوتا نصب خواهد شد.


کارپرس
شرکت بوش که یکی از بزرگ‌ترین تامین‌کنندگان قطعات خودرو است، اعلام کرد با طراحی سامانه خودرانی، معضل رانندگی در ترافیک‌های سنگین را حل خواهد کرد.


کارپرس
هوندا اعلام کرده در فکر تولید خودروهای الکتریکی است که توان طی مسافت 240 کیلومتری را با یک بار شارژ 15 دقیقه‌ای دارند.

محققان کشور رونمایی کردند:

کارپرس
پژوهشگران دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، نانو افزودنی را برای خودروها عرضه کردند که اضافه کردن آن به روغن موتور موجب افزایش عمر مفید موتور خودروها خواهد شد.


کارپرس
از دیگر سو به واسطه این عینک دو متخصص پورشه در دو نقطه متفاون و دور از هم می‌توانند یک کنفرانس تشکیل داده و معضعلات خودرو را به یکدیگر نشان دهند تا از نظرات کارشناسی هم بهره ببرند.

فیسکر ادعا کرد:

کارپرس
شرکت نوآور و دانش بنیان فیسکر مدعی شد قصد دارد خودروهای برقی جدیدی تولید کند که قابلیت شارژ شدن ظرف مدت تنها یک دقیقه را دارند.