جستجو در اخبار

سرویس تکنولوژی های جدید


جالب است بدانیم!

کارپرس
حمل و نقل از جمله صنایعی است که به سرعت دستخوش تغییرات بزرگی می شود. به لطف نسل جدید وسایل نقلیه می توان از شر ترافیک های سنگین، آلودگی هوا و آلودگی های صوتی و حتی سوانح رانندگی نجات پیدا کرد.

تماشا کنید:

کارپرس
کاربران می‌توانند با سامانه اطلاعات و سرگرمی از طریق سامانه صوتی، سامانه تشخیص ژست یا کنترلگر سنتی idrive ارتباط برقرار کنند. مقامات این کمپانی همچنین از شخصی‌سازی منو در 10 بخش متمایز سخن می‌گویند.

تماشا کنید:

کارپرس
حدواسط به تکنولوژی خاصی مجهز است که می‌تواند سیستم امواج مغزی راننده را بررسی کرده و حال جسمی و روحی راننده را دریابد.

در سوئد؛

کارپرس
مدتی پیش شرکت های ساخت اتومبیل‌های رده یک جهانی با هدف داشتن محیط زیست سالم‌تر و آلودگی کمتر و همچنین با هدف کاهش مصرف انرژی تصمیم به ساخت اتومبیل‌های الکتریکی گرفتند.


کارپرس
دولت نروژ در نظر دارد برای جلوگیری از گرمای جهانی و آسیب به طبیعت، در آینده، حمل و نقل هوایی خود را به صورت الکتریکی انجام دهد.


کارپرس
شرکت مرسدس بنز با هوشمند کردن چراغ‌های خودروهای کلاس اس خود نشان داد که برنامه‌های مفصلی برای استفاده از فناوری‌های روز در تولیداتش دارد.


کارپرس
اپل حق امتیاز یک سیستم واقعیت مجازی را ثبت کرده که از وقوع حالت تهوع کاربر در خودروهای خودران پیشگیری و برای او سرگرمی فراهم می کند.

خودران ها در سالی که گذشت؛

کارپرس
در سال گذشته، صنعت خودروسازی پیشرفت و توسعه چشمگیری داشته است. در این میان، خودروهای خودران نیز با سرعت زیادی توسعه یافتند. به نحوی که پیش‌بینی شده است تا کمتر از 10 سال دیگر، خودروهای متعارف بنزینی به تاریخ خواهند پیوست.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
فناوری‌های کیسه‌ هوا در برندهای D-Air و Tech-Air با استفاده از دانش مدرن، تحولی مهم در ایمنی موتورسواری جاده‌ای و مسابقه ایجاد کرده‌اند.

تماشا کنید!

کارپرس
مدل مفهومی چراغ هوشمند مرسدس مایباخ تبدیل به واقعیت شده و به عنوان پروژکتور 2 مگاپیکسلی اطلاعات آنلاین را در کف جاده به راننده نشان می‌دهد.

در ژنو صورت گرفت:

کارپرس
شرکت گودیر که در زمینه تولید تایر و لاستیک خودرو فعالیت می‌کند در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۸ از تایر مفهومی رونمایی کرده که اکسیژن تولید می‌کند.

چینی ها دست به کارند؛

کارپرس
چین درصدد احداث یک بزرگراه جدید و منحصر بفرد است که بوسیله کف مجهز به پنل‌های خورشیدی قادر است خودروهای برقی را شارژ کند و لاین مجزایی نیز برای خودروهای خودران دارد.

در سال ۲۰۱۸؛

کارپرس
خودروهای هوشمند به زودی ماهیت سیستم های حمل و نقل عمومی شهرهای پیشرفته دنیا را تغییر خواهند داد.

فناوری های آینده!

کارپرس
علی رغم تمام پیشرفت های تکنولوژیک صورت گرفته بر روی وسایل نقلیه، دستگاه های تلفن همراه و خودورها، تغییرات چندانی بر روی جاده های آسفالتی صورت نگرفته است! اما گویا زمان آن فرا رسیده است.

خداحافظ رانندگی!

کارپرس
در حال حاضر ٩ شرکت از شرکت‌های بزرگ دنیا در تلاش‌اند تا مالک اکوسیستم غالب صنعت خودروسازی شوند. آلفابت (گوگل)، اپل، اوبر، فورد، جی‌ام، دایملر، بی‌ام‌و، تسلا، فولکس‌واگن و ولوو! هر که بتواند هم‌زمان همه مؤلفه‌ها را توسعه دهد، اکوسیستمی خواهد داشت که مابقی شرکت‌ها مجبور به استفاده از آن می‌شوند.

تعامل جاده و خودرو؛

کارپرس
نور‌پردازی هوشمند زمینه حرکت به سمت شهر هوشمند را فراهم می‌کند. شهر اسلو به منظور رعایت کردن دستور‌العمل‌های اروپایی جهت کاهش مصرف انرژی و انتشار دی اکسید کربن به یک راه‌حل نور‌پردازی خیابان نیاز دارد.