جستجو در اخبار

سرویس تعمیر و نگهداری خودرو


چه باید کرد؟!

کارپرس
یکی از اشتباهات رایج که برخی از رانندگان انجام می دهند خاموش کردن خودرو در چراغ قرمزهای کوتاه مدت است.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
یکی از مشکلات بزرگی که در فصل سرما ممکن است رانندگان را درگیر خود کند یخ زدن شیشه های خودرو و بخصوص شیشه جلوی خودرو است.

بهتر است بدانیم؛

کارپرس
گاهی در شرایط مختلف پیش می‌آید که خودرو استارت نمی‌خورد. در این حالت ممکن است شما دسترسی به تعمیرگاه نداشته باشید بنا بر این یک راه کار ساده و کاربردی می تواند کار شما را راه بیاندازد!

بهتر است بدانیم!

کارپرس
همه ما کم و بیش در هنگام رانندگی عادت های مختلفی داریم که برخی از آنها می تواند باعث بروز خسارت برای خودرو باشد و ترک آن عمر خودروی ما را افزایش خواهد داد.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
در شرایط کنونی صنعت و بازار خودرو استفاده و نگهداری از خودروی شخصی هزینه های زیادی در بر دارد تا حدی که نگهداری خودرو به عنوان یک عامل پرهزینه مقرون به صرفه نیست!

بهتر است بدانیم!

کارپرس
قطعا افرادی هستند که ممکن است رمز کارت سوخت خود را فراموش کرده و از نحوه بازیابی آن اطلاعی نداشته باشند. شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی راهکاری برای این افراد اعلام کرده است.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
پس از اعلام بازگشت کارت سوخت به چرخه مصرف بنزین، وزارت ارتباطات اعلام کرد امکان اتصال کارت سوخت به کارت های بانکی فراهم شده است. متقاضیان می توانند به در خواست خود از این امکان بهرمند شوند.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در خصوص نحوه ثبت نام کارت سوخت المثنی به همراه جدول زمانبندی مراجعه به سامانه منتشر شد.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
لنت ترمز مناسب برای متوقف کردن خودرو در شرایط مختلف اهمیت زیادی در فرایند کنترل خودرو ایفا می کند. بنا بر این هنگام تعویض لنت ترمز باید توجه ویژه ای در انتخاب این قطعه حیاتی داشت.

رانندگان تاکسی بخوانند:

کارپرس
طبق اعلام سازمان تاکسیرانی، رانندگان تحت پوشش این سازمان می توانند لاستیک با نرخ دولتی دریافت کنند.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
مصرف سوخت خودروی شما در فصل زمستان، ١٠‌درصد بیش از حد معمول است. این درحالی است که با رعایت کردن نکات خیلی ساده راحت می‌توانید تا حد زیادی مصرفتان را کنترل کنید.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
در شرایط جوی معمول و به صورت استاندارد شما می بایست فاصله سه الی چهار ثانیه ای با خودروی جلوی خود داشته باشید که به هنگام رانندگی در زیر بارش باران این عدد به ۵ ثانیه افزایش پیدا میکند

بهتر است بدانیم!

کارپرس
این سنسورها بر روی سپرهای عقب و جلو نصب شده و با محاسبه فاصله خودرو با خودروهای دیگر و یا موانع با پخش هشدارهای صوتی به راننده در تخمین فاصله خودرو با محیط اطراف کمک می‌کند.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
اگر راننده هستید و خودروی شخصی دارید، احتمالا یکی از دغدغه‌های شما این است که در فصل سرما چگونه باید از خودروی خود مراقبت کنید. با تغییر فصل و آمدن ماه‌های سرد سال، سیستم خودروی شما باید با شرایط آب‌وهوایی جدید هماهنگ شود تا بتواند بهتر عمل کند و دچار مشکل نشود. این امر نیازمند این است که شما به‌عنوان مالک خودرو، بازبینی کلی از وسیله نقلیه خود انجام دهید.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
داشتن خودروی سالم و بدون ایراد دغدغه اکثر افراد است چرا که با دقت نکردن به نکاتی جزئی و کوچک می تواند در آینده ای نچندان دور مشکلات و هزینه های زیادی را برای صاحب خودرو به همراه داشته باشد.

با جان خود بازی نکنید!

کارپرس
رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: برخی افراد سودجو و فرصت طلب با توجه به افزایش قیمت لاستیک خودرو، لاستیک های کهنه و صاف را با وسیله ای خاص تراشیده و برای آن عاج درست می کنند که این عمل خطر آفرین و عامل بسیاری از تصادفات است.