جستجو در اخبار

سرویس تعمیر و نگهداری خودرو


بهتر است بدانیم!

کارپرس
عاملی که می‌تواند افراد را مجاب کند تا یک خودروی به خصوص را خریداری کنند، نوعی احساس نسبت به آن برند است. البته این حس بیشتر در مورد خرید خودرو‌های لوکس موضوعیت دارد. این خودرو‌ها از امنیت بیشتر و تکنولوژی‌های پیشرفته‌تری برخوردار هستند و چنانچه نگهداری بهتری از آنها صورت بگیرد، می‌تواند تضمین‌کننده عمر مفید بیشتری باشد.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
بعضی‌ها می‌گویند بوگاتی هم داشته باشند در روزهای سرد نیم‌ساعت در جا می‌گذارند ماشین گرم شود. به صورت یک سنت قدیمی خیلی‌ها عادت دارند که در زمستان بعد از استارت زدن خودرو چند دقیقه‌ای را به صورت درجا برای به اصطلاح گرم کردن موتور صبر کنند. اما این کار واقعا علمی است؟

بهتر است بدانیم!

کارپرس
هر رانند‌ه‌ای به اهمیت تعویض مرتب روغن آگاه است. عموم راننده‌ها می‌دانند که با گرفتگی فیلتر هوا، اتمام لنت ترمز و کشیدگی تسمه دینام چه کنند. برای بسیاری از این موارد حتی چراغ‌های هشداردهنده‌ای نیز در خودرو وجود دارد. اما نکات دیگری نیز هستند که بر عمر خودروی شما اثر می‌گذارند.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
سرپرست مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از جریمه 50 هزار تومانی خودروهای دودزا خبر داد.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
رییس اتحادیه دارندگان تعمیرگاه و اتوسرویس و توقفگاه و پارکینگ تهران ضمن اعلام تعرفه‌های کارواش، تاکید کرد: هیچ یک از نرم‌افزارهایی که برای ارائه خدمات کارواش تهیه شده یا افرادی که به شکل سیار کار می‌کنند، مورد تایید اتحادیه نیستند.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
همراه داشتن اسناد مالکیت خودرو شامل برگه کمپانی در صورتیکه فروشنده اولین مالک خودرو است و یا برگه گمرک در صورتیکه فروشنده مالک اول نباشد ارائه آخرین بنچاق دفترخانه برای انتقال مالکیت خودرو الزامی است.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
در فرایند تهیه‌شده، ثبت‌نام، تسلیم اظهارنامه و صدور مفاصا حساب مالیاتی از طریق سامانه مالیات بر درآمد مشاغل خودرو انجام می‌شود و سامانه از زیر سیستم‌های ثبت‌نام و تشکیل پرونده، درخواست‌ها و صدور مفاصاحساب، اظهارنامه مالیاتی و قبوض مالیاتی تشکیل شده است.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
خیلی از ما هنگام رانندگی برنامه های خاص رادیو و یا قطعات صوتی مورد علاقه خود را گوش می کنیم. در این مواقع، یک سیستم صوتی با کیفیت، لذت سمعی ما را هنگام رانندگی دو چندان می کند. به ویژه اگر در جاده و در حال مسافرت باشیم.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
ساخت سوئیچ جدید برای یک خودرو بر اساس برخی فاکتورها مانند نوع خودرو، هزینه‌ای از حدود ۱۰۰ هزار تومان تا بالغ بر دو میلیون تومان به همراه خواهد داشت.


کارپرس
رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، روغن، فیلتر، پنچرگیران و فیلترسازان تهران اجرت کلی تعویض روغن موتور، فیلتر هوا، فیلتر روغن و واسکازین را رقمی معادل ۲۵ هزار تومان اعلام کرد.

در یک پژوهش مشخص شد:

کارپرس
پژوهشهای انجام شده در انگلستان حاکی از آن است که تقریبا نیمی از رانندگان از تاثیر شگرف چینش صندوق عقب و بار اضافی آن بر میزان مصرف سوخت خودروی خود اطلاعی ندارند.

تماشا کنید:

کارپرس
از آنجایی که فصل زمستان و سرما پیش رو است باید خودروی خود را برای این فصل بخوبی آماده کنید تا از مشکلات احتمالی پیشگیری کنید.