جستجو در اخبار

سرویس تحلیل و گزارش


نیم نگاه؛

کارپرس
افزايش قيمت نهاده هاي توليد در صنعت خودرو، بر قيمت محصول تاثير مستقيم دارد و باعث مي شود تا هزينه هاي تمام شده محصول نهايي براي خودروساز براساس نوسان نرخ ارز و گراني نهاده هايي مانند: آلومينيوم، فولاد، مس، آهن، چدن، لاستيك و ... تعيين شود.

گزارش؛

کارپرس
نام کشور سازنده خودرو در گذشته‌ای نه چندان دور اطلاعاتی نسبتا دقیق از سطح کیفیت محصول خود به مشتریان ارائه می‌کرد. خودروهای ژاپنی با کیفیت قطعاتشان و خودروهای آلمانی با فناوری‌های پیشرفته و طراحی دقیق‌شان و خودروهای آمریکایی با راحتی مثال‌زدنی‌شان شناخته می‌شدند.

ویژه / روایت دکتر چو از KIET کره؛

کارپرس
در دومین روز از پنجمین همایش بین المللی صنعت خودرو دکتر چوو از موسسه KIET کشور کره به موضوع صنعت خودرو در این کشور پرداخت وی با اشاره به پیشینه صنعت خودروی کره این صنعت را از آغاز تا زمان حال را تشریح کرد.

بررسی؛

کارپرس
خودروسازان داخلی در شرایطی به ارتقای استاندارد محصولات خود ملزم شده‌اند که با توجه به اعتراضات اخیر آنها و همچنین عدم ارائه برنامه‌ای مدون برای اجرای الزامات و معرفی محصولات جایگزین، به‌نظر می‌رسد اجرای استانداردهای جدید در خودروهای داخلی عملا به محاق رفته است.

بررسی؛

کارپرس
محدودیت بودجه یکی از عوامل تعیین‌کننده در تصمیم‌گیری‌ مشتریان خودرو در سراسر جهان است. این محدودیت در برخی موارد خریداران را به بازار خودروهای دست دوم سوق می‌دهد.

مرکز پژوهش های مجلس پیش بینی کرد:

کارپرس
بر اساس آخرین پیش بینی مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی تولید خودروهای داخلی کشور در سال 96 حدود 10 درصد افزایش را تجربه خواهد کرد.

نیم نگاه؛

کارپرس
با حکم اخیر دیوان عدالت اداری مبنی بر توقف اجرای مصوبه دولت در افزایش تعرفه واردات خودرو، مصرف کنندگان در انتظار کاهش قیمت این محصولات هستند. در این میان نایب رییس انجمن واردکنندگان خودرو می‌گوید مسئولان دولتی مربوطه باید اجرای مصوبه دیوان عدالت اداری را آغاز و اعلام کنند تا قیمت‌ها در بازار خودرو کاهش یابد.

بررسی؛

کارپرس
رنو در شرایطی قرار است اوایل سال آینده فعالیت جدید خود را در ایران آغاز کند که به‌نظر می‌رسد خودروسازان داخلی در این پروژه یا به‌واسطه قراردادی دیگر، مشارکت جدیدی را با این شرکت فرانسوی از سر خواهند گرفت.

گزارش؛

کارپرس
سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در شرایطی به دنبال اجرایی شدن مفاد قرارداد خود با رنو است که یک منبع آگاه در این سازمان به «دنیای‌اقتصاد» می‌گوید واگذاری سایت بن‌رو به خودروساز فرانسوی (یکی از بندهای مهم قرارداد رنو)، نهایی شده است.

نیم نگاه؛

کارپرس
از واردات خودرو در شرایطی به‌عنوان تجارتی پرسود یاد می‌شود که هر تغییری در مقررات یا ضوابط واردات این کالا منجر به ایجاد رانت برای ذی‌نفعان این حوزه شده است.

با نگاه به تجربه‌های جهانی؛

کارپرس
صنعت خودرو در زمره صنایع کلیدی بسیاری از کشورها محسوب می‌شود. افراد زیادی در این صنعت مشغول به کارند و سهم قابل‌توجهی از تولید ناخالص داخلی کشورها به آن اختصاص دارد. دولت‌ها برای حمایت از خودروسازان به وضع تعرفه‌های واردات یا تنظیم قراردادهای تجاری دوجانبه تن می‌دهند.

همراه با جداول؛

کارپرس
نتایج رضایت مشتریان از کیفیت خودروهای سواری برای نوزدهمین دوره متوالی از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در هفت دسته قیمتی کمتر از ۲۵ میلیون، ۲۵ تا ۵۰ میلیون، ۵۰ تا ۷۵ میلیون، ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون، ۱۰۰ تا ۱۲۵ میلیون، ۱۲۵ تا ۲۰۰ میلیون و بالاتر از ۲۰۰ میلیون تومان انتشار یافت.