جستجو در اخبار

از سوی شورای عالی بیمه:

کارپرس
شورای عالی بیمه جدول کامل نرخ حق بیمه خودروهای سواری برای سال ۹۸ را اعلام کرد.

رئیس‌ کل بیمه تشریح کرد:

کارپرس
رئیس‌ کل بیمه گفت: راننده محور شدن بیمه شخص ثالث به مفهوم صدور بیمه نامه صرفا به نام راننده نیست و وسیله نقلیه همچنان به عنوان یکی از شاخصه های اصلی در بیمه نامه باقی خواهد ماند.

نیم نگاه؛

کارپرس
غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی در خصوص راننده محوری شدن بیمه شخص ثالث ضمن بررسی ابهامات این طرح گفت: این خودرو نیست که باید بیمه دریافت کند بلکه خود راننده باید طبق پرخطر بودن و یا کم خطر بودن باید مشمول تخفیفات بیمه شود.

گزارش؛

کارپرس
انتقال مالکیت بیمه‌نامه‌های شخص ثالث از خودرو به راننده، تازه‌ترین تصمیم بیمه مرکزی است؛ تصمیمی که باید دید آیا می‌تواند از بروز تقلبات گسترده‌ای در ابعاد ۲۰۰۰ میلیارد تومان در صنعت بیمه جلوگیری کند یا خیر؟

رئیس کل بیمه مرکزی خبر داد:

کارپرس
غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی اعلام کرد از سال آینده بصورت آزمایشی بیمه شخص ثالث راننده محور خواهد شد.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
بیمه بدنه بر خلاف بیمه شخص ثالث بیمه‌ای اختیاری است؛ اما به دلیل پوشش‌ و مزایای بیمه بدنه، همه افرادی که به خودروی خود اهمیت می‌دهند، برای خرید این بیمه اقدام می‌کنند.

با اشاره به عدد 26 درصد؛

کارپرس
نماینده سندیکای بیمه گران ایران در شورای عالی بیمه گفت: با توجه به جهش قیمت خودرو و نیز هزینه های درمان، بیمه مرکزی باید هرچه سریعتر نرخ حق بیمه شخص ثالث را اصلاح کند

بیمه مرکزی هشدار داد:

کارپرس
بیمه مرکزی به منظور حمایت ازحقوق بیمه گذاران با توجه به نوسانات اخیر قیمت خودرو، بر پیشنهاد خود مبنی بر افزایش سرمایه مورد بیمه آنها در بیمه بدنه، تاکید کرد.

با توجه به افزایش قیمت خودرو؛

کارپرس
سندیکای بیمه‌گران ایران از بیمه‌گزاران خواست که برای تهیه الحاقیه بیمه بدنه خودروهای خود به شرکت های بیمه مراجعه کنند.


کارپرس
رئیس جدید بیمه مرکزی با اشاره به افزایش مستمر قیمت خودروها گفت که این مساله می‌تواند به شرکت‌های بیمه‌ای فشارهای هزینه‌ای وارد کند.

در شورایعالی بیمه تعیین شد:

کارپرس
شورایعالی بیمه در اجرای ماده ۱۷ قانون تاسیس بیمه مرکزی و بیمه‌گری، آیین‌نامه کارمزد نمایندگی و دلالی رسمی بیمه را تغییر و این رقم را ۹ درصد اعلام کرد.

بهتر است بدانیم؛

کارپرس
شرکتهای بیمه در روزهای اخیر پیامکی برای دارندگان بیمه‌نامه بدنه خودرو ارسال کرده و از آنها خواسته اند تا نسبت به صدور الحاقیه بیمه نامه خود با توجه به افزایش قیمت خودرو و بالا اقدام کنند.

بیمه مرکزی توصیه کرد:

کارپرس
بیمه مرکزی به منظور حمایت ازحقوق بیمه گذاران با توجه به نوسانات اخیر قیمت خودرو، خواستار افزایش سرمایه مورد بیمه آنها در بیمه بدنه شد.

بیمه مرکزی اعلام کرد؛

کارپرس
بیمه مرکزی با پیشنهاد صندوق تامین خسارت های بدنی مبنی بر بخشودگی جریمه دیرکرد خودروهای کارگاهی موافقت کرد.


کارپرس
بیمه‌گر در بیمه بدنه خودرو و در چارچوب مقررات مصوب شورای‌عالی بیمه تعهد می‌کند خسارت‌های وارده به وسیله نقلیه بیمه شده ناشی از حوادث مختلف را جبران کند.

در قانون جدید صورت گرفت:

کارپرس
در قانون قبلی اگر مسبب حادثه رانندگی دچار جرح یا فوت می شد، هزینه پزشکی و یا هزینه ای بابت فوت به شخص و خانواده آنها تعلق نمی‌گرفت اما در قانون جدید به واسطه حمایت بیشتر از کانون خانواده این مهم میسر شد.