جستجو در اخبار

یک کارشناس مطرح کرد:

رکود بازار حاصل افزایش قیمت خودرو

دوشنبه | ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۰۷:۲۳ | کد خبر: CP- ۶۰۱۰ | سرویس: اخبار داخلی
کارپرس:
بالا رفتن قیمت خودرو باعث رکود بازار می شودیک کارشناس بازار خودرو با انتقاد از بالا رفتن قیمت خودرو در بازار خاطر نشان کرد: بالا رفتن قیمت ها باعث می شود تا قدرت خرید کاهش یافته و این موضوع رکود بازار را در ادامه در پی خواهد داشت.
به گزارش کارپرس، بابک صدرایی گفت: سال 96 به دلیل موضوع تعرفه ها و افزایش آن و سال 97 نیز که در ابتدا با افزایش قیمت دلاو و نوسانات ارزی همراه بود باعث شده تا بازار خودرو در حالت انفعال قرار گرفته و فعالان این عرصه نتوانستند هیچگونه برنامه ریزی درستی برای خود داشته باشند.

وی ادامه داد: نوسانات ارزی و همچنین افزایش تعرفه ورادات خودرو باعث افزایش قیمت خودرو در بازار شده که این عوامل خکاهش قدرت خرید را در پی داشته است و کاهش قدرت خرید نیز یکی از عوامل رکود بازار خودرو می تواند باشد.

صدرایی با اشاره به چرخه اشتغال در زمینه خودرو و واردات آن خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه واردات خودرو مستلزم وجود ارائه خدمات پس از فروش ، تامین قطعه ، شرکت های حمل و نقل و .. است لذا اگر این چرخه با مشکلاتی روبرو شود موجی از بیکاری را نیز در پی خواهد داشت.

این کارشناس بازار خودرو در پایان خاطر نشان کرد: افزایش قیمت خودرو در هر صورت به ضرر این صنف خواهد بود و لذا باید با برنامه ریزی های اصولی و حمایت از سوی دولت جلوی هر گونه افزایش قیمت در این حوزه گرفته شود .منبع: عصرایران

با عضویت در کانال های کارپرس در شبکه های اجتماعی، ویژه های خودرویی جهان را روی موبایل خود دریافت کنید.

 عضویت در کانال: تلگرام - اینستاگرام

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 5 حرف باشد
نظرات ارسالی پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید
شما اکنون از مطلب: "

رکود بازار حاصل افزایش قیمت خودرو

" بازدید می کنید
----------------
تمامی حقوق برای " کارپرس" محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است