جستجو در اخبار


کارپرس
مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران، توضیحاتی در رابطه با خودروهای مشمول معاینه فنی در سال ۹۸ ارائه داد.

اتحادیه اروپا:

کارپرس
اتحادیه اروپا روز جمعه شرکت های خودروسازی «بی ام دبلیو»، «دایملر» و «فولکس واگن» آلمان را به تبانی برای محدود کردن توسعه فناوری کاهش میزان آلایندگی در خودروهای خود متهم کرد.


کارپرس
بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران با بررسی‌های فراوان برآورد کرده‌اند که حتی در یک دهه آینده نیز همچنان تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی از نمونه‌های برقی آن بیشتر خواهد بود.

حسینی منش تاکید کرد:

کارپرس
مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهرداری تهران اعلام کرد که خودروهای تولید سال ۱۳۹۳ شمسی و ۲۰۱۴ میلادی در سال جدید مشمول دریافت معاینه فنی هستند.


کارپرس
مدیران حوزه سلامت عمومی در انگلیس ضمن اشاره به آلودگی هوا که بزرگترین تهدید زیست محیطی برای سلامت بشر است خواستار ممنوعیت رفت و آمد خودرو ها از نزدیکی مدارس این کشور شدند.


کارپرس
با افزایش سفر های نوروزی و اهمیت ایمنی خودرو ها معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از افزایش ساعات کاری مراکز معاینه فنی خبر داد.

پیرحسین لو:

کارپرس
مشاور معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران توضیحاتی در خصوص دلایل علمی اجرای طرح ترافیک و اثرات مثبت آن بر کاهش آلودگی هوا ارائه کرد.

یک مقام مسئول هشدار داد؛

کارپرس
دبیر کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا در خصوص تعویق یک ساله اسقاط موتور سیکلت های فرسوده توسط دولت ابراز تاسف کرد.


کارپرس
حذف موتورسیکلت های کاربراتوری می تواند بخشی از بار آلودگی هوا را کاهش دهد اما به علت عدو وجود زیرساخت های لازم فعلا به حالت تعلیق در آمده است.

با وچود ممنوعبت تردد؛

کارپرس
وحید حسینی دبیر کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا ضمن انتقاد از عملکرد پلیس و بیمه مرکزی گفت، با وجود ممنوعیت تردد وسایل نقلیه فرسوده این خودروها همچنان با اخذ معاینه فنی و بیمه در شهرها تردد کرده و سهم بزرگی در آلودگی هوا دارند.


کارپرس
طبق اعلام سرپرست مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران درآمد طرح زوج و فرد صرف توسعه حمل و نقل و کاهش آلودگی هوا می شود.


کارپرس
مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهرداری تهران توضیحاتی درمورد «معاینه فنی ویژه» ارائه کرد.


کارپرس
رییس کارگروه اتحادیه بازیافت اسقاط خودرو‌های فرسوده گفت عدم همکاری دولت باعث شده است تا 70 هزار خودرو در انتظار اسقاط بمانند و ارن در حالیست که تا کنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.


کارپرس
به دنبال تعویق احتمالی اجرای یکی از مواد قانون هوای پاک مبنی بر «اسقاط موتورسیکلت‌های فرسوده» در هیأت وزیران، دبیر کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا ضمن ابراز گلایه از این اقدام دولت، گفت: اسقاط، سیاست هوشمندانه‌ای است که قطعا در کاهش آلودگی هوا اثر دارد و همزمان چرخ تولید و اشتغال را هم در صنعت موتورسیکلت و هم در مراکز اسقاط و بازیافت به حرکت در می‌آورد.


کارپرس
برخی از مقام‌های آلمانی با ارسال گزارشی به شرکت خودروسازی فولکس واگن هشدار داده‌اند که گزارش‌های منتشر شده از میزان انتشار آلایندگی برخی از مدل های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ خودروی پورشه نادرست بوده است.

شهردار تهران:

کارپرس
حناچی در حاشیه هفتمین همایش ملی مدیریت آلودگی هوا و صدا گفت در شهر تهران ۳۰۰۰ اتوبوس کم داریم و در مقابل آن نیز هنوز نتوانسته ایم سهم خودرو های شخصی در آلودگی هوا را کاهش دهیم.