جستجو در اخبار

از سوی سازمان حفاظت محیط زیست؛

کارپرس
سازمان حفاظت محیط زیست کشور، شرکت پارس خودرو از گروه خودروسازی سایپا، با ارتقاء و توسعه شاخص های مدیریتی و عملکردی در حوزه محیط زیست حامی زمین پاک و هوای سالم شناخته شد.

مجلس تصویب کرد:

کارپرس
با تصویب مجلس مقرر شد که جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی، برای کاهش آلودگی هوا و توسعه و بهره‌برداری حمل و نقل عمومی هزینه شود.

مدیر طرح سی.ان.جی کشور اعلام کرد:

کارپرس
مدیر طرح توسعه سی.ان.جی (گاز طبیعی فشرده)کشور گفت: پنج خودروساز خارجی از جمله بنز و فولکس واگن برای مشارکت در تولید خودروهای گازسوز در کشور اعلام آمادگی کرده اند.

صالحی نیا خبر داد:

کارپرس
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از نوسازی ۵۰ هزار دستگاه خودروی تجاری فرسوده در سال آینده خبر داد.

معظمی تاکید کرد:

کارپرس
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نوسازی خودروهای فرسوده کشور موضوع بسیار مهمی است که در سال های گذشته بخوبی مورد توجه قرار نگرفته و نتیجه این مساله حضور و تردد خودروهایی با عمر بالا در ناوگان حمل و نقل کشور و آلودگی شدید هوا بویژه در کلانشهرهاست.

نهاوندیان خبر داد:

کارپرس
معاون اقتصادی رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ظرف سه سال آینده باید خودروهای سنگین فرسوده نوسازی شوند، از ارائه تسهیلات دولتی با اقساط ۲.۵ تا ۶ میلیون تومان به متقاضیان این طرح خبر داد.

پیروزبخت خبر داد:

کارپرس
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران از ارتقای استاندارد بنزین مصرفی در کلانشهرها مطابق نمونه گیری های انجام شده در دی ماه گذشته خبر داد.


کارپرس
کلیات طرح ترافیک جدید با ۱۴ رأی موافق و ۶ رأی مخالف به تصویب رسید.


کارپرس
قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران جزئیات طرح ترافیک جدید را تشریح کرد و گفت :لایحه پیشنهادی شهرداری تهران هفته جاری در صحن علنی شورا مطرح خواهد شد .


کارپرس
تولید‌کنندگان خودروهای دیزلی ممکن است ناگزیر شوند سطح آلایندگی محصولات خود را کاهش دهند.


کارپرس
مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهرداری تهران، گفت: برخی دوستان در خبرگزاری ها به نادرست اشاره کرده اند که طرح جدید باعث افزایش آلودگی هوا می شود، پاسخ من به این موضوع منفی است.

به بهانه ۲۹ دی، روز هوای پاک

کارپرس
خودرو، موتورسیکلت، صنعت و در نهایت "ما" همه آن‌چیزی هستیم که سبب شده هر سال سخت‌تر و جان‌فرساتر از سال قبل در پایتخت و سایر کلان‌شهرهای کشور نفس بکشیم. در این میان شاید بتوان گفت موتورسیکلت ها به عنوان یکی از اصلی ترین عوامل آلایندگی شهرها همچنان آزادانه در شهرها می چرخند و کسی توجهی به آنها ندارد.