جستجو در اخبار


کارپرس
طبق اعلام سرپرست مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران درآمد طرح زوج و فرد صرف توسعه حمل و نقل و کاهش آلودگی هوا می شود.


کارپرس
مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهرداری تهران توضیحاتی درمورد «معاینه فنی ویژه» ارائه کرد.


کارپرس
رییس کارگروه اتحادیه بازیافت اسقاط خودرو‌های فرسوده گفت عدم همکاری دولت باعث شده است تا 70 هزار خودرو در انتظار اسقاط بمانند و ارن در حالیست که تا کنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.


کارپرس
به دنبال تعویق احتمالی اجرای یکی از مواد قانون هوای پاک مبنی بر «اسقاط موتورسیکلت‌های فرسوده» در هیأت وزیران، دبیر کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا ضمن ابراز گلایه از این اقدام دولت، گفت: اسقاط، سیاست هوشمندانه‌ای است که قطعا در کاهش آلودگی هوا اثر دارد و همزمان چرخ تولید و اشتغال را هم در صنعت موتورسیکلت و هم در مراکز اسقاط و بازیافت به حرکت در می‌آورد.


کارپرس
برخی از مقام‌های آلمانی با ارسال گزارشی به شرکت خودروسازی فولکس واگن هشدار داده‌اند که گزارش‌های منتشر شده از میزان انتشار آلایندگی برخی از مدل های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ خودروی پورشه نادرست بوده است.

شهردار تهران:

کارپرس
حناچی در حاشیه هفتمین همایش ملی مدیریت آلودگی هوا و صدا گفت در شهر تهران ۳۰۰۰ اتوبوس کم داریم و در مقابل آن نیز هنوز نتوانسته ایم سهم خودرو های شخصی در آلودگی هوا را کاهش دهیم.

با هدف مقابله با آلودگی هوا:

کارپرس
بر اساس یک نظر سنجی مردم آلمان با اعمال محدودیت سرعت در آزاد راه های این کشور بدلیل مقابله با آلودگی های زیست محیطی موافق هستند.

پورسیدآقایی تشریح کرد:

کارپرس
طبق اعلام معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران بر اساس برنامه سوم توسعه که تصویب آن در شورای شهر تهران به پایان رسیده، پس از این تمامی درآمد عوارض طرح ترافیک و موارد مشابه صرف توسعه حمل ونقل عمومی شهر و رفع آلودگی هوا می شود.

مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت:

کارپرس
سختگیری‌ها در صدور برچسب انرژی مصرف سوخت خودروها با همکاری شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت، سازمان ملی استاندارد و مجلس شورای اسلامی اخیرا تشدید شده و چندی پیش اعلام شد خودروسازها فقط دو سال فرصت دارند استانداردها را رعایت کنند؛ اولتیماتومی که به گفته مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت، هم‌چنان پیگیری می‌شود.

از سال 2030؛

کارپرس
فروش خودروهای بنزینی و دیزلی در کشور سوئد از سال ۲۰۳۰ میلادی ممنوع خواهد شد.


کارپرس
یک شرکت خصوصی پروژه نصب رایگان کنیستر در تاکسی‌ها را آغاز کرد. با هدف کاهش آلودگی و به مناسبت روز هوای پاک، شرکت «اورندپیشرو» پروژه نصب رایگان کنیستر در تاکسی‌ها را آغاز کرد.

وقتی پای تقلب به سلامت هم باز می شود؛

کارپرس
وانت نیسان، وانت پیکان و پژو آردی مردودی‌های بزرگ تست معاینه فنی هستند و جالب است بدانید مگان بیشترین نمره قبولی را در تست‌های معاینه فنی گرفته است.

از وضعیت معاینه فنی خودروها چه خبرد؟

کارپرس
وانت نیسان، وانت پیکان و پژو آردی مردودی‌های بزرگ تست معاینه فنی هستند و جالب است بدانید مگان بیشترین نمره قبولی را در تست‌های معاینه فنی گرفته است. جالب‌تر اینجاست که ضریب قبولی این خودرو حتی بالاتر از مزدا٣ و کمری است.

در پی تقلب در تست آلایندگی؛

کارپرس
گروه خودروسازی فیات-کرایسلر پس از گفت‌و‌گو‌های جدید به توافقی با وزارت دادگستری، آژانس حفاظت محیط‌زیست، ایالت کالیفرنیا و دیگر بخش‌ها درباره خودروهای دیزلی غیرمجاز دست یافت.

در سال جاری؛

کارپرس
رییس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا از کاهش کاهش ۶۵ درصدی اسقاط خودروهای فرسوده در سال جاری خبر داد.

پورسیدآقایی تاکیدکرد:

کارپرس
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تاکید کرد کاربری خودروها و عملکرد صحیح موتور خودرو باید ملاک قرار بگیرد، در برخی از موارد خودرو بیش از 200 کیلومتر در روز پیمایش دارد و معاینه فنی در این بخش ها بسیار مهم است.