جستجو در اخبار

سرویس وارداتکارپرس
هرچند شرکت فولکس‌واگن هنوز به‌طور رسمی در ایران حضور نیافته اما حاشیه‌های ورود این شرکت ابعاد گسترده‌ای به خود گرفته است؛ به‌طوری‌که چندی پیش خبر واردات دو محصول از این شرکت به بازار خودرو کشور در رسانه‌ها منعکس که بلافاصله با واکنش مسوولان وزارت صنعت و معدن و تجارت روبه‌رو شد.

آمارهای گمرک نشان می دهد:

کارپرس
در سه ماهه نخست سال جاری بیش از ۲۵ هزار خودرو، معادل ۴۰ درصد کل واردات این محصول در سال۹۵ ، خودرو خارجی از طریق گمرکات سراسر کشور ترخیص شده است.

رضایی خبر داد:

کارپرس
رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو با بیان اینکه در ۳ ماهه نخست امسال ۱۸ هزار دستگاه خودرو به کشور وارد شد، گفت: خودروهای ثبت سفارش شده سال پیش، امسال وارد کشور شد.


کارپرس
وزارت صنعت، معدن و تجارت ثبت‌سفارش واردات خودروهای سواری به کشور را بست. در حالی براساس دستورالعمل وزارت صنعت، معدن و تجارت در دوران پساتحریم تنها شرکت‌های دارای نمایندگی معتبر از خودروسازان مادر اجازه واردات خودرو به کشور را دارند که ثبت‌سفارش واردات خودرو برای شرکت‌های نماینده نیز تعلیق شد.

ایران به داد پژو رسید؛

کارپرس
در حالی که میزان فروش خودرو پژو در چین و اروپا به شدت کاهش یافته اما به لطف از سرگیری خریدهای ایران آمار فروش این خودرو رشد 2.3 درصد پیدا کرده است،

تا ۳ماه آینده؛

کارپرس
رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو گفت: با اتمام فصل ثبت سفارش خودروهای وارداتی برای عموم فعالان بازار و حضور انحصاری برخی افراد، به نظر می‌رسد موجی از گرانی خودروها تا سه ماه آینده ایجاد شود.

سازمان حمایت اعلام کرد:

کارپرس
سازمان حمایت در واکنش به ادعای رقابتی شدن واردات خودرو با واردات از سوی افراد و شرکت‌هایی که نمایندگی رسمی ندارند، اعلام کرد: شرکت‌های فاقد نمایندگی، خودروهای غیراستاندارد و بدون گارانتی وارد می‌کنند.

مراقب کلاهبرداران باشید!

کارپرس
انجمن صنفی واردکنندگان خودرو با صدور اطلاعیه ای، نسبت به بهره گیری برخی شرکت‌های متفرقه از شیوه‌های جدید کلاهبرداری هشدار داده و خواستار برخورد نهادهای قضایی و انتظامی با این موضوع شد.


کارپرس
ارزش وارداتی خودروهای سواری هیوندای ولاستر اعلام شد.


کارپرس
انجمن کارفرمایی وارد کنندگان خودرو: حذف شرکت های غیرنماینده زمینه ساز انحصار و گرانی خودروهای وارداتی می شود.

رئیس انجمن واردکنندگان خودرو:

کارپرس
رئیس انجمن واردکنندگان خودرو با تاکید بر اینکه حجم موتور معیار مناسبی برای تعیین لوکس بودن خودروهای وارداتی نیست، گفت: پیش از این پیشنهاداتی برای تغییر این معیار به دولت ارائه شده که امید است دولت دوازدهم به آن توجه کند.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو خبر داد:

کارپرس
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو اعلام کرد: در شرایط فعلی به دلیل حفظ منافع ملی و آرمان های نظام هیچ علاقه و انگیزه ای برای واردات خودروهای آمریکایی و یا ساخت این کشور به ایران وجود ندارد.