جستجو در اخبار

طی تفاهمی محقق شد:

کارپرس
با امضای یادداشت تفاهم همکاری های خودروسازی بین تهران و مسکو، زمینه ورود دوباره خودروهای ایرانی به روسیه و همچنین برنامه مونتاژ و تامین قطعات ممکن می شود.

طبق برنامه راهبردی وزارت صنعت؛

کارپرس
وزارت صنعت، معدن و تجارت اخیرا ویرایش دوم "برنامه راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت" را منتشر کرد که در آن راهبردهای این وزارتخانه برای توسعه بخش صنعت کشور پیش‌بینی شده است. بخشی از برنامه راهبردی این وزارتخانه در حوزه صنایع مربوط به "برنامه راهبردی صنعت خودرو" است.

رئیس سازمان توسعه تجارت پیش بینی کرد:

کارپرس
در شرایطی که صادرات 30 درصدی یکی از الزامات مشارکت خارجی‌ها با خودروسازان داخلی است، رئیس سازمان توسعه تجارت اعتقاد دارد با ورود محصولات جدید (خودروهای پسابرجامی) روند صادرات خودرو از کشور بهبود خواهد یافت.

بررسی؛

کارپرس
برخی از دست‌اندرکاران صنعت خودرو با توجه به اجرای قراردادهای خارجی، امسال را سال تولید خودرو در کلاس جهانی خوانده‌اند؛ بنابراین به‌نظر می‌رسد که پیش‌بینی عرضه چنین محصولاتی از سوی خودروسازان در صادرات خودرو نیز نقش بسزایی داشته باشد.

نورقلی پور خبر داد:

کارپرس
عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت:در قراردادهای جدید خودرویی صادرات خودروی با برند اصلی سرمایه گذار خارجی از ایران دیده شده است.

بررسی کوتاه؛

کارپرس
هفته گذشته دومین قرارداد قطعه سازی پسابرجام در حالی میان رایزکو و مکاپلاست فرانسوی به امضا رسید که برای نخستین بار در این قرارداد، بخش خصوصی قطعه سازی ایران بدون هیچ اجبار دولتی شرط 30 درصد صادرات را به عنوان یکی از بندهای این قرارداد، مدنظر قرار داده است

رییس ایدرو مطرح کرد:

کارپرس
ایدرو در افق ۱۴۰۴ صادرات یک میلیون خودرو و ۶ میلیارد دلار قطعه را در سند اهداف و سیاستهای صنعت خودرو پیش بینی نموده است .

گمرک آمار داد؛

کارپرس
طبق آمار گمرک در 7 ماه منتهی به مهر ماه سال جاری بیش از 17 تن واکس بدنه خودرو از کشور صادر شده است.

با افتتاح نمایندگی ویژه در بیروت؛

کارپرس
بزرگترین و مجهز ترین نمایندگی انحصاری فروش و خدمات پس از فروش محصولات گروه خودروسازی سایپا در خاورمیانه و در شهر بیروت افتتاح شد.

در راستای گسترش صادرات غیرنفتی؛

کارپرس
در چارچوب همکاری های اقتصادی مشترک جمهوری اسلامی ایران و کشورهای اسلامی و منطقه، نمایشگاه تخصصی صنعت خودرو ایران در لبنان برگزار می شود.

با رشد 100 درصدی؛

کارپرس
گروه صنعتي ايران خودرو با ثبت رشد 100درصدي صادرات، علاوه بر اينكه گامي موثر در اجرا و تحقق اقتصاد مقاومتي برداشت، به عنوان صادركننده نمونه كشور نيز معرفي شد.

تا پایان آبان 95؛

کارپرس
از نیمه دوم مهرماه سال جاری صادرات محصولات گروه سایپا به کشور عراق از سر گرفته شده و تا پایان آبان ماه 1500 دستگاه خودرو به این کشور ارسال خواهد شد.