Yendif Video Share - Search
جستجو در اخبار


ایکس تریل نیسان با یک پهباد همراه می شود!

شنبه | ۱۳۹۶/۰۳/۰۶ - ۰۷:۰۸ | کد خبر: CP- ۲۹۶۶ | سرویس: تکنولوژی های جدید
کارپرس:
یک شرکت خودروسازی خودروی خانوادگی را با پهپاد ترکیب کرده که دارای GPS و دوربین است. به همین دلیل می تواند در سفر از سرنشینان فیلمبرداری کند.
به گزارش کارپرس، در این اواخر در بسیاری از طرح های اولیه پهپاد و خودرو بایکدیگر ترکیب شده اند. اما به نظر می رسد این ایده ها در حال حاضر اجرایی نباشد. در این میان شرکت نیسان تصمیم گرفته تا یک خودروی SUV خانوادگی مدل X-Trail را با پهپادی ترکیب کند.

البته این پهپاد بخشی از بسته X-Space است که مشتریان می توانند به طور گزینشی انتخاب کنند.

نیسان هم مانند بقیه خودروسازان در گذشته پهپاد و خودرو با یکدیگر ترکیب کرده بود. البته این ایده هیچ گاه عملی نشده بود. این شرکت یک پهپاد مسابقه ای طراحی کرده و در GT-R سال گذشته به نمایش گذاشته بود.

 بسته گزینشی X-Space به جای این پهپاد مسابقه ای از یک پهپاد Parrot Bebop۲ معمولی استفاده می کند این پهپاد علاوه بر دوربین ۱۴ مگاپیکسل مجهز به GPS و فناوری ردیابی بصری است که می تواند به طور خودکار خودرو را دنبال کند و از سرنشینان تصویر برداری و فیلمبرداری انجام دهد. بنابراین سرنشینان خودرو می توانند طی سفر از خود تصویربردرای و فیلم برداری کنند.

می توان از این پهپاد به طور جدا از خودرو نیز استفاده کرد. به عبارت دیگر کاربر می تواند هنگام راه رفتن، دوچرخه سواری، قایق سواری یا هر وسیله حمل و نقل دیگری با استفاده از پهپاد از خود فیلمبرداری کند.

همراه پهپاد یک کنترل از راه دور و عینک های مخصوصی نیز ارائه می شود. حداکثر مدت زمان پرواز پهپاد ۲۵ دقیقه است. علاوه بر این مخزنی برای پهپاد در خودرو در نظر گرفته شده است.

به هرحال بسته X-Space شامل یک ماهواره جهت یاب، سقف پانورامیک و ریل های سقفی برای قراردادن و حفظ دوچرخه بالای خودرو است.منبع: مهر
 

با عضویت در کانال های کارپرس در شبکه های اجتماعی، ویژه های خودرویی جهان را روی موبایل خود دریافت کنید.

 عضویت در کانال: تلگرام - اینستاگرام

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 5 حرف باشد
نظرات ارسالی پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید
شما اکنون از مطلب: "

ایکس تریل نیسان با یک پهباد همراه می شود!

" بازدید می کنید
----------------
تمامی حقوق برای " کارپرس" محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است