جستجو در اخبار

سرویس تکنولوژی های جدید


رای جلوگیری از سر خوردن؛

کارپرس
شرکت بوش آلمان، به منظور جلوگیری از وقوع تصادف هنگام لغزش چرخ جلوی موتورسیکلت، سیستمی پیشنهاد داده است که به کمک نیروی پرتابی شبیه موشک، از سُر خوردن پیشگیری خواهد کرد.

BMW خبر داد:

کارپرس
شرکت "ب.ام.و"(BMW) قصد دارد تا اواخر تابستان سال جاری پد شارژر بی‌سیم برای خودروی هیبریدی پلاگین مدل "530e" را عرضه کند.


کارپرس
اولین خط راه‌آهن مجازی جهان و حمل و نقل سریع (ART) آزمایش خود را به مدت سه ماه در Zhuzhou استان مرکزی چین در استان هونان در تاریخ هشت مه 2018 آغاز کرد.


کارپرس
محققان دانشگاه "MIT" با کمک شرکت خودروسازی "تویوتا"، سیستمی برای خودروهای خودران طراحی کرده‌اند که می‌تواند خودرو را در جاده‌هایی که در نقشه وجود ندارند هدایت کند.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
مهندسین دانشگاه فنی نانیانگ سنگاپور یک پنجره ضد صدا طراحی کرده‌اند که با وجود این‌ که حجیم است، می‌تواند آلودگی صوتی بیرون را در حالی که پنجره باز است، از بین ببرد. پیشتر از این تکنولوژی در خودروها نیز استفاده شده است.


کارپرس
یکی از بزرگترین خودروسازان دنیا موفق به ارائه پنجره هوشمندی در خودروی خود شده که می‌تواند با یک سیستم خاص، منظره بیرونی را برای نابینایان به نمایش درآورد.

ب ام و دست به کار شد!

کارپرس
شرکت ب ام و از تولید نمونه اولیه یک موتورسیکلت خبر داده که صنعت ساخت این وسیله نقلیه را در آینده متحول خواهد کرد.

توسط سوئیسی ها محقق شد؛

کارپرس
شرکت "ABB" به تازگی یک شارژر بسیار قدرتمند برای خودروهای برقی تولید کرده است که می‌تواند خودرو را برای یک مسافت تقریبا 200 کیلومتری، در هشت دقیقه شارژ کند.

بهتر است بدانیم!

کارپرس
همه شما تابه‌حال داستان‌هایی در مورد زندگی روبات‌ها و ماشین‌ها در بین انسان‌ها چیزهایی یا شنیده‌ و یا دیده‌اید ولی همه آن‌ها یک نقطه مشترک داشتند و آن این بود که داستان بودند، اما امروزه با پیشرفت‌های افسارگسیخته تکنولوژی ما شاهد به واقعیت پیوستن داستان‌ها هستیم

جالب است بدانیم!

کارپرس
حمل و نقل از جمله صنایعی است که به سرعت دستخوش تغییرات بزرگی می شود. به لطف نسل جدید وسایل نقلیه می توان از شر ترافیک های سنگین، آلودگی هوا و آلودگی های صوتی و حتی سوانح رانندگی نجات پیدا کرد.

تماشا کنید:

کارپرس
کاربران می‌توانند با سامانه اطلاعات و سرگرمی از طریق سامانه صوتی، سامانه تشخیص ژست یا کنترلگر سنتی idrive ارتباط برقرار کنند. مقامات این کمپانی همچنین از شخصی‌سازی منو در 10 بخش متمایز سخن می‌گویند.

تماشا کنید:

کارپرس
حدواسط به تکنولوژی خاصی مجهز است که می‌تواند سیستم امواج مغزی راننده را بررسی کرده و حال جسمی و روحی راننده را دریابد.

در سوئد؛

کارپرس
مدتی پیش شرکت های ساخت اتومبیل‌های رده یک جهانی با هدف داشتن محیط زیست سالم‌تر و آلودگی کمتر و همچنین با هدف کاهش مصرف انرژی تصمیم به ساخت اتومبیل‌های الکتریکی گرفتند.


کارپرس
دولت نروژ در نظر دارد برای جلوگیری از گرمای جهانی و آسیب به طبیعت، در آینده، حمل و نقل هوایی خود را به صورت الکتریکی انجام دهد.


کارپرس
شرکت مرسدس بنز با هوشمند کردن چراغ‌های خودروهای کلاس اس خود نشان داد که برنامه‌های مفصلی برای استفاده از فناوری‌های روز در تولیداتش دارد.


کارپرس
اپل حق امتیاز یک سیستم واقعیت مجازی را ثبت کرده که از وقوع حالت تهوع کاربر در خودروهای خودران پیشگیری و برای او سرگرمی فراهم می کند.