جستجو در اخبار

سرویس تحلیل و گزارش


بررسی؛

کارپرس
خودروسازی ایران در حالی طی این سال‌ها چند استراتژی و سند توسعه را به خود دیده و در حال حاضر تلاش‌ها برای تدوین یک استراتژی دیگر نیز برای این صنعت ادامه دارد که به‌نظر می‌رسد با وجود مدیران دولتی (در خودروسازی)، تضمینی برای اجرای تمام و کمال آنها وجود ندارد.

بررسی؛

کارپرس
مصرف بنزین کل کشور در روزهای گذشته به سبب اوج گیری سفرهای تابستانی، بهبود نسبی رفاه مردم و افزایش تولید خودرو رشد قابل توجهی یافته است.

بررسی؛

کارپرس
اگر چه شورای رقابت به‌عنوان نهاد ناظر رقابت در ایران شناخته می‌شود، اما این وظیفه گاهی در برخی امور از جمله بازار کالاهای وارداتی با چالش‌هایی همراه است.

گزارش؛

کارپرس
همزمان با فرارسیدن فصل تابستان که به نوعی فصل مسافرت و گردش برای خانواده‌های ایرانی فارغ‌شده از مدارس و درس فرزندان دانش‌آموزشان است، انتظار می‌رود بازارهای مرتبط با آن نیز رونق بگیرد.

بررسی؛

کارپرس
یک مرکز پژوهشی در ایران همراه با پیشرفت‌ تکنولوژیکی و الزامات زیست‌محیطی که خودروسازان معتبر دنیا را به سمت تولید خودروهای پاک سوق داده است، به خودروسازان ایرانی هشدار داد که اگر نتوانند خود را به قطار سریع‌السیر پیشرفت‌های جهانی در صنعت خودرو برسانند، باید در ایستگاه‌های متروکه بمانند.

گزارش؛

کارپرس
انتقال سند وسایل نقلیه در مالزی براساس قانون حمل و نقل جاده ای این کشور پس از طی مراحلی توسط پلیس انجام می شود و ثبت اسناد نقشی در نقل و انتقالات اسناد خودرو ندارد.

گزارش؛

کارپرس
به روایت آمارهای منتشر شده از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، طی نیم دهه گذشته شاخص قیمت، پایین‌ترین میزان رضایتمندی را در میان مشتریان داشته است.

گزارش؛

کارپرس
درحالی که به اعتقاد برخی کارشناسان صنعت‌خودرو، شناخت کافی چینی‌ها از بازار ایران دستاورد جدی آنها بوده، اما عضوکمیسیون صنایع مجلس معتقد است افت کیفیت تولیدداخل موجب نفوذ چینی‌ها در بازار خودرو بوده است.

بررسی؛

کارپرس
برخی روندهای صنعت خودرو جهان گوشه‌هایی از آینده زندگی انسان‌ها را شکل می‌دهد و اگر بخواهیم تصویر درستی از آینده بشر ترسیم کنیم، صنعت خودرو می‌تواند در این راستا نشانه‌های زیادی به ما ارائه کند. هم‌اکنون شاهد آن هستیم که پیشرفت‌های تکنولوژیک و الزامات زیست‌محیطی خودروسازان جهان را به سمت تولید خودروهای پاک سوق می‌دهد.

بررسی؛

کارپرس
صنعت خودرو ایران در حالی قرار بود پس از لغو تحریم‌ها و به‌واسطه مشارکت دوباره با شرکت‌های خارجی، در مسیر توسعه و بهبود قرار بگیرد که به نظر می‌رسد این صنعت بزرگ هنوز راه زیادی تا فراگیری ادبیات جهان خودروسازی دارد.

در حمایت از تولید داخل!

کارپرس
طرح پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت تحت‌عنوان «دستورالعمل و ضوابط واردات خودرو و نحوه همکاری با شرکت‌های خودروساز خارجی» بعد از شش ماه بررسی در کمیسیون امور زیربنایی دولت، با انجام اصلاحات عمده‌ به هیات دولت ارسال شد.

گزارش؛

کارپرس
هم‌اکنون استقبال مردم از خودروهای چینی، بیشتر از سایر خودروها در بازار است ، خودرو باز هم گران شد، خبری که این‌‌روزها در بسیاری از مطبوعات و خبر‌گزاری‌ها مورد واکاوی قرار گرفته و مانند دیگر اقدامات دستوری مسئولان با مخالفت کارشناسان صنعت خودرو مواجه شده است.