Yendif Video Share - Search
جستجو در اخبار

راکد ماندن سرمایه در گردش صنایع با افزایش دپو خودروهای ناقص در انبارها

چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۲۰:۰۵ | کد خبر: CP- ۱۱۱۲۴ | سرویس: اخبار داخلی
کارپرس:
یک عضو کمیسیون معدن و صنایع معدنی مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه نگهداری از خودروها در انبارها و پارکینگ ها باعث راکد ماندن سرمایه در گردش صنایع و زیان انباشته خواهد شد، گفت: این امر در دراز مدت باعث ایجاد مشکل در تامین نقدینگی خواهد شد.
به گزارش کار پرس، منصور مرادی در تشریح علل گرانی خودرو ، اظهارداشت : یکی از دلایل اصلی گرانی خودرو اعمال مجدد تحریم ها است. در پی اعمال تحریم ها و بدلیل مشکلات ناشی از آن، ما با کمبود مواد اولیه و قطعات خودرو ها مواجه هستیم.

وی علت دوم گرانی ها بخصوص در بخش خودرو را افزایش نرخ ارز دانست و افزود: به تاثیر از تنش های سیاسی، نرخ ارز افزایش می یابد و همین امر باعث گرانی در مواد اولیه و بالا رفتن هزینه تولید خواهد شد.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: در اوایل اعمال تحریم ها برخی از سودجویان مبادرت به خرید تعداد بالایی خودرو می کردند و همین امر باعث برهم خوردن میزان عرضه و کمبود خودرو می شد. دلالان پس از مدتی که تقاضا برای خودروها افزایش می یافت خودروها را با سود بالاتری به مصرف کنندگان واقعی می فروختند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: بخش دیگری از گرانی ها به دلیل وجود نقدینگی سرگردان در دست مردم است. در شرایط این چنینی هجوم نقدینگی ها باعث آشفتی بیشتر در اقتصاد کشور می شود. این امر موجب تبدیل خودرو از کالایی مصرفی به کالایی سرمایه ای شد. تقاضای کاذب ایجاد شده باعث افزایش دوچندان قیمت ها شده است.

به گفته این عضو معدن و صنایع معدنی مجلس شورای اسلامی نگهداری از خودروها در انبارها و پارکینگ ها باعث راکد ماندن سرمایه در گردش صنایع و زیان انباشته خواهد شد. این امر در دراز مدت باعث ایجاد مشکل در تامین نقدینگی خواهد شد. در چنین شرایطی صنایع با مشکل جدی در تامین هزینه های جاری خواهند شد که در نهایت منجر به زیان دهی شرکت ها خواهد شد.

وی گفت: دپو کردن بی دلیل خودروها در پارکینگ ها توسط خودرو سازان به نظر منطقی نمی‌رسد و دلیل اصلی آن کمبود قطعات است.منبع: تسنیم

با عضویت در کانال های کارپرس در شبکه های اجتماعی، ویژه های خودرویی جهان را روی موبایل خود دریافت کنید.

 عضویت در کانال: تلگرام - اینستاگرام

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 5 حرف باشد
نظرات ارسالی پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید
شما اکنون از مطلب: "

راکد ماندن سرمایه در گردش صنایع با افزایش دپو خودروهای ناقص در انبارها

" بازدید می کنید
----------------
تمامی حقوق برای " کارپرس" محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است